II kolejka NLS Drukuj
odsłon: 1100
Wpisany przez MN
sobota, 10 grudnia 2011 16:50

zW sobot rano w sali SP4 w Nakle odbyy si trzy kolejne mecze Nakielskiej Ligi Siatkwki. Przypomnijmy, e Organizatorem rozgrywek jest Zesp Obsugi Owiaty i Rekreacji w Nakle, a w rozgrywkach bierze udzia 7 zespow.

Dby Dbowo - Olimpia Nako 0:2 (18:25, 17:25)

Po pauzie w I kolejce, po raz pierwszy na parkiecie zaprezentowa si zesp Dby Dbowo. Trafi od razu na jeden z najbardziej dowiadczonych zespow w Nakle - Olimpi. Pocztek pierwszego seta by wyrwnany (2:2, 7:7). Pniej jednak Olimpia zacza gra skuteczniej i osigna przewag (10:7, 12:8, 17:10). Trudna zagrywka Przemysawa Brukwickiego (3 asy w I secie) i Wojciecha widerskiego (2 asy) sprawiaa Dbom sporo problemw. Na tablicy wynikw by ju wynik 20:11, ale Dby prboway walczy do koca, doprowadzajc do wyniku 14:21 i 17:22. Kocwka nakeaa jednak do Olimpii, ktra wygraa seta do 18. Drugi set mia bardzo podobny przebieg. Rwno do 6:6, a pniej inicjatyw przejmuje Olimpia. Przy stanie 17:11 zesp z Dbowa poprosi o czas. Udao si odrobi 3 punkty (17:14), ale kocwka znw dla Olimpii, ktra wygrywa do 17.
W zespole z Dbowa najwicej punktw zdobyli Dawid Iciek i Dawid Skarwecki - po 3. W druynie Olimpii Przemysaw Brukwicki zdoby 13 punktw.

Skacze Nako - Amatorzy Nako 2:0 (25:21, 25:16)

Spotkanie to zapowiadao si do ciekawie. Na meczu pojawio si jadnak niewielu zawodnikw. Druyna Skaczy przybya w 5-osobowym skadzie, a Amatorzy w 6-osobowym. Na uwag zasuguje fakt, i w druynie Amatorw zadebiutowaa Anna Cybulska. Pocztek seta dla Skaczy, ktrzy prowadzili 4:0, 6:1, 7:2. Amatorzy jednak si przebudzili i zaczli zmniejsza przewag. Przy stanie 15:14 brakowao ju tylko jednego punktu do remisu, ktry zawidnia dopiero, gdy oba zespoy zdobyy po 18 punktw. W tym okresie gra si wyrwnaa. Tak byo do 21:21. Ostatnie 4 punkty zdobyli Skacze i to oni cieszyli si z wygranej w I secie. W drugim secie Skacze znw osignli niewielk przewag. Jednak od stanu 9:7 zdobyli 13 punktw tracc tylko jeden i wygrywali ju 22:8. Amatorzy jeszcze prbowali walczy. As Piotra Kubisza i pojedynczy blok Adriana Drausa pozwoliy troch dogoni (22:12), ale cay czas brakowao koczcego ataku (tylko 4 punkty z ataku w tym secie). Seta przegrali do 16.
Najlepiej punktujcy zawodnicy w meczu: Tomasz Marach i Szymon Piniarski (Skacze) - po 9 punktw oraz Tadeusz Wencel i Adrian Draus (Amatorzy) po 5 punktw.

NTS Agresor Indonesia - Anieliny 2:0 (25:10, 25:9)

Mecz by jednostronnym widowiskiem. Druyna z Anielin nie miaa siy przeciwstawi si dobrze zorganizowanemu zespoowi z Naka. Wikszo punktw jakie zdobywaa pochodzia z bdw zespou NTS Agresor Indonesia. Na boisku wyrniali si bracia Chmara. Dawid Chmara zdoby 11 punktw w ataku i 3 w polu zagrywki, a Patryk Chmara w drugim secie zanotowa seri 4 asw (w sumie zdoby 10 punktw). W druynie z Anielin Jakub Pilarczyk zdoby 2 punty (1 as, 1 atak).

7 Anieliny 0 2  0:4

Za tydzie ostatnia w tym roku kolejka spotka.
09:00 Anieliny - Dby Dbowo
10:00 Due Dzieci - Skacze Nako
11:00 Amatorzy Nako - NTS Agresor Indonesia

W sobot rano w sali SP4 w Nakle odbyy si trzy kolejne mecze Nakielskiej Ligi Siatkwki. Organizatorem

rozgrywek jest Zesp Obsugi Owiaty i Rekreacji w Nakle.

Po pauzie w I kolejce, po raz pierwszy na parkiecie zaprezentowa si zesp Dby Dbowo. Trafi od razu na

jeden z najbardziej dowiadczonych zespow w Nakle - Olimpi.
Pocztek pierwszego seta by wyrwnany (2:2, 7:7). Pniej jednak Olimpia zacza gra skuteczniej i

osigna przewag (10:7, 12:8, 17:10). Trudna zagrywka Przemysawa Brukwickiego (3 asy w I secie) i

Wojciecha widerskiego (2 asy) sprawiaa Dbom sporo problemw. Na tablicy wynikw by ju wynik 20:11, ale

Dby prboway walczy do koca, doprowadzajc do wyniku 14:21 i 17:22. Kocwka nakeaa jednak do Olimpii,

ktra wygraa seta do 18. Drugi set mia bardzo podobny przebieg. Rwno do 6:6, a pniej inicjatyw

przejmuje Olimpia. Przy stanie 17:11 zesp z Dbowa poprosi o czas. Udao si odrobi 3 punkty (17:14),

ale kocwka znw dla Olimpii, ktra wygrywa do 17.

Przemysaw Brukwicki zdoby 13 punktw.

Spotkanie to zapowiadao si do ciekawie. Na meczu pojawio si jadnak niewielu zawodnikw. Druyna

Skaczy przybya w 5-osobowym skadzie, a Amatorzy w 6-osobowym. Na uwag zasuguje fakt, i w druynie

Amatorw zadebiutowaa Anna Cybulska.
Pocztek seta dla Skaczy, ktrzy prowadzili 4:0, 6:1, 7:2. Amatorzy jednak si przebudzili i zaczli

zmniejsza przewag. Przy stanie 15:14 brakowao ju tylko jednego punktu do remisu, ktry zawidnia

dopiero, gdy oba zespoy zdobyy po 18 punktw. W tym okresie gra si wyrwnaa. Tak byo do 21:21. Ostatnie

4 punkty zdobyli Skacze i to oni cieszyli si z wygranej w I secie. W drugim secie Skacze znw osignli

niewielk przewag. Jednak od stanu 9:7 zdobyli 13 punktw tracc tylko jeden i wygrywali ju 22:8. Amatorzy

jeszcze prbowali walczy. As Piotra Kubisza i pojedynczy blok Adriana Drausa pozwoliy troch dogoni

(22:12), ale cay czas brakowao koczcego ataku (tylko 4 punkty z ataku w tym secie). Seta przegrali do

16.
Najlepiej punktujcy zawodnicy w meczu: Tomasz Marach i Szymon Piniarski (Skacze) - po 9 punktw oraz

Tadeusz Wencel i Adrian Draus (Amatorzy) po 5 punktw.

Mecz by jednostronnym widowiskiem. Druyna z Anielin nie miaa siy przeciwstawi si dobrze

zorganizowanemu zespoowi z Naka. Wikszo punktw jakie zdobywaa pochodzia z bdw zespou NTS Agresor

Indonesia. Na boisku wyrniali si bracia Chmara. Dawid zdoby 11 punktw w ataku i 3 w polu zagrywki, a

Patryk w drugim secie zanotowa seri 4 asw (w sumie zdoby 10 punktw). W druynie z Anielin Jakub