Drukuj
odsłon: 1585
Wpisany przez MN
sobota, 03 grudnia 2011 17:10

nlsW sobot 3 grudnia, po kilku latach przerwy, ruszya Nakielska Liga Siatkwki. Organizatorem tych rozgrywek jest nakielski Zesp Obsugi Owiaty i Rekreacji. Do rozgrywek przystpio 7 zespow, a mecze odbywa si bd przez 7 sobt w sali SP4 w Nakle. Na inauguracj spotkay si zespoy Olimpia Nako i NTS Agresor Indonesia.

Olimpia Nako - NTS Agresor Indonesia 2:0 (25:23, 25:18)
Pocztek seta nalea do modych zawodnikw NTSu, ktrzy objli dwupunktowe prowadzenie (1:3, 2:4). Olimpia to jednak dowiadczony zesp i szybko wysza na prowadzenie 6:4. Gra bya wyrwnana do stanu 9:9. Od tego momentu Olimpia osigna kilkupunktow przewag (12:9, 14:11, 17:13) dziki skutecznej grze Przemysawa Brukwickiego i Roberta Powalisza (po 4 punkty w tym secie). Gdy na tablicy pojawi si wynik 19:14, wydawao si, e jest po secie. Jednak zawodnicy NTSu zmobilizowali si i sw dobr gr zdobyli 7 kolejnych punktw, doprowadzajc do stanu 19:21. Kocwka seta bya lepsza w wykonaniu Olimpii, ktra wygraa do 23. W drugim secie druyny zdobyway punkty seriami. Prowadzenie zmieniao si co chwil, a do stanu 14:14. Wtedy 3 kolejne punkty zdobya Olimpia (17:14), a NTS wzi czas. Modzi zawodnicy zmniejszyli przewag do jednego punktu (18:17), ale kocwka seta znw naleaa do Olimpii, ktra wygraa do 18. Warto zauway, e druyna Olimpii w drugim secie zdobya a 7 punktw z zagrywki.
W druynie NTS Agresor Indonesia najskuteczniejszym zawodnikiem by Dawid Chmara, ktry zdoby 12 punktw. W druynie Olimpii wyrniali si: Tomasz Gniot i Przemysaw Brukwicki - po 9 punktw.

Anieliny - Skacze Nako 0:2 (19:25, 12:25)
Druyna Skaczy rozpocza od szybkiego, 4-punktowego prowadzenia (2:6). Pniej gra si wyrwnaa, mimo e w zepole z Anielin wystpowao tylko 5 graczy. Taki stan utrzymywa si a do wyniku 16:17. W kocwce seta Skacze zdobyali punkty 2 razy czciej ni Anieliny i wygrali do 19. W drugim secie Anieliny nie day rady utrzyma dyspozycji z poprzedniej czci gry. Skuteczne ataki i dobra zagrywka (4 asy w tym secie Szymona Piniarskiego) pozwoliy Skaczom na uzyskanie wysokiej przewagi od pocztku do koca seta (4:1, 9:2, 13:5, 20:7, 25:12).
Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku by Tomasz Piniarski, ktry zdoby 9 punktw.

Amatorzy Nako - Due Dzieci 0:2 (19:25, 21:25)
Mecz rozpocz si od miadcej przewagi Amatorw 7:0. Wikszo z tych punktw zesp Duych Dzieci przegra po wasnych bdach. Po czasie dla Duych Dzieci gra si wyrwnaa (12:9), ale za chwil znw piciopunktow seri popisuj si Amatorzy (17:9). Podobnie jak w pierwszym meczu, wydawao si, e ju po secie, a tu modzi zawodnicy poderwali si do walki. Amatorom z kolei nic nie wychodzio. Nie pomogy nawet dwa czasy. Stracili 12 punktw z rzdu i z prowadzenia 18:10 zosta san 18:22. Kocwka te dla Duych Dzieci, ktre wygrywaj t parti do 19. Pocztek drugiego seta dla Amatorw, ktrzy prowadzili 4:1. Due Dzieci doprowadziy do remisu 6:6 i za chwil odrobiy z nawizk zmuszaj Amatorw do wzicia czasu przy stanie 6:15. Po przerwie Amatorzy poprawili gr i dogonili modszych kolegw na 17:19. Kocwka seta bya wyrwnana, jednak lepsi okazali si zawodnicy zespou Due Dzieci, ktrzy wygrali do 21.
W druynie Amatorw najwicej punktw zdoby Maciej Rybarczyk - 7. W zespole Due Dzieci najlepiej punktujcym graczem zosta Waldemar Wnuk - zdobywca 14 oczek.

7 Dby Dbowo 0 0  0:0

Za tydzie, w sobot 10 grudnia, w II kolejce spotka rozegrane zostan nastpujce mecze:
09:00 Dby Dbowo - Olimpia Nako
10:00 Skacze Nako - Amatorzy Nako
11:00 NTS Agresor Indonesia - Anieliny