Piąte miejsce NTS-u na Ćwierćfinałach MP Juniorów w Poznaniu. Drukuj
odsłon: 304
Wpisany przez TM   
środa, 26 lutego 2020 21:23

img 20200222 110627W dniach 20-23 lutego w Poznaniu juniorzy NTS-u Trójka Nakło wzięli udział w jednym z ośmiu turniejów organizowanych w całej Polsce- Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. Do stolicy Wielkopolski zjechało się sześć zespołów.

Grupa A
1. Enea Energetyk Poznań (mistrz wielkopolskiego)
2. NTS Trójka Nakło (wicemistrz kujawsko-pomorskiego)
3. EKS Skra Bełchatów (trzecie miejsce woj. łódzkiego
Grupa B
1. SMS Wybicki Kielce (mistrz świętokrzyskiego)
2. UKS XIII LO Zielona Góra (wicemistrz lubuskiego)
3. Karpaty MOSiR Krosno (trzecia drużyna podkarpackiego).

Enea Energetyk Poznań – NTS Trójka Nakło 3:0 (25:13, 25:21, 25:19)
Mecz otwarcia rozegrali gospodarze podejmując NTS Trójkę Nakło. Zawodnicy z Poznania od początku objęli wysokie prowadzenie w meczu. Grali skutecznie blokiem, kończyli większość ataków i skrzętnie wykorzystywali atut własnej hali. NTS popełniał sporo prostych błędów, wydawało się, że wywołane są one presją związaną ze stawką meczu i atmosferą panującą na trybunach- licznie zgromadzeni kibice stworzyli głośny doping, który nakręcał juniorów Energetyka. Warto dodać, że również nie zabrakło kibiców nakielskiej drużyny. Pierwszy set padł łupem Poznania 25:13... Kolejne dwie partie miało podobny przebieg- seria kilku punktów z rzędu dla poznaniaków i przestój nakielan. Tego dnia nakielanie nie byli w stanie odrobić tych strat- zagrali słabe spotkanie, a rywale byli praktycznie bezbłędni. Dyspozycja Energetyka sugerowała, że są oni faworytem całego ćwierćfinałowego turnieju.

EKS Skra Bełchatów – NTS Trójka Nakło 3:2 (25:19, 25:27, 25:14, 22:25, 15:13)
Wieczorem rozegrano kolejne spotkanie- Zielona Góra pokonała zespół z Kielc 3:1. W piątkowe przedpołudnie NTS Trójka grał mecz „o życie" ze Skrą Bełchatów. W tym miejscu warto wspomnieć, że według bukmacherów zarówno w meczu z Poznaniem jak i z Bełchatowem nakielanie nie byli faworytami, a na ich zwycięstwie można było zarobić niemałe pieniądze. Pierwsza odsłona Skra-NTS miała bliźniaczo podobny przebieg co sety z Energetykiem. Zawodnicy z łódzkiego od początku wyszli na prowadzenie, które wystarczyło im do wygrania seta (25:19). W kolejnej partii również przeważali bełchatowianie. Prowadzili 16:9, potem 23:17. Gdy na tablicy pojawił się wynik 24:18 dla Skry, wydawało się, że mecz zakończy się w szybkich trzech setach a NTS odpadnie z walki o półfinał Mistrzostw Polski. Wtedy stało się coś niesamowitego, wręcz nieprawdopodobnego. Nakielanie walcząc o każdą kolejną piłkę, doprowadzili do remisu 24:24, by potem znowu bronić piłki setowej, a na końcu wygrać seta 27:25! Nakielscy juniorzy obronili 7 piłek setowych (!) i końcowo wyrównali stan meczu. Mogło się wtedy wydawać, że NTS pójdzie za ciosem. Trzecia partia jednak padła łupem Skry- nakielanie zdobyli tylko 14 oczek. W czwartej odsłonie triumfowali nakielanie- wypracowali sobie sześciopunktową przewagę, którą zdołali utrzymać – wygrali 25:22. O losach tego spotkania decydował tie-break. Lepiej zaczęła go Skra- przy zmianie stron prowadzili 8:5. NTS tracił do rywali już cztery punkty (6:10), jednak zdołał doprowadzić do remisu (12:12). Kolejne dwa oczka zdobyli zawodnicy z łódzkiego (14:12). Tym razem juniorzy z Nakła zdołali obronić tylko jedną piłkę meczową i odpadli z Mistrzostw Polski. Z awansu do kolejnej fazy rozgrywek mogła cieszyć się za to Skra.

Grupę B wygrał zespół z Zielonej Góry przed zawodnikami z Krosna. Bełchatów niespodziewanie wygrał z Poznaniem 3:1 i potrzebował jeszcze jednej wygranej do awansu do Półfinałów MP. Okazało się, że grupa B była słabsza od tej nakielskiej- awans do Półfinałów Mistrzostw Polski uzyskały drużyny z grupy A- Energetyk i Skra.

W sobotę NTS rozegrał jeszcze spotkanie o piąte miejsce w turnieju. W nim gładko wygrał z SMS-em Wybicki Kielce, nie pozwalając rywalom zdobyć 20 punktów w żadnym z setów. Dodajmy, że kapitanem drużyny z Nakła w tym spotkaniu był Maciej Świtalski, który rozegrał ostatnie spotkanie w rozgrywkach młodzieżowych, tym samym rozpoczynając wiek seniora. W dodatku zdobył w tym meczu aż 18 punktów.

Końcowa kolejność w turnieju:
1. EKS Skra Bełchatów – awans do Półfinałów MP
2. Enea Energetyk Poznań – awans do Półfinałów MP
3. UKS XIII LO Zielona Góra
4. Karpaty MOSiR Krosno
5. NTS Trójka Nakło
6. SMS Wybicki Kielce

Udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w Poznaniu wzięli: Antoni Kwasigroch (kpt.), Maciej Świtalski, Hubert Kwiatkowski, Borys Tacikowski, Michał Nurczyński, Nikolas Marasz, Jakub Kiersznicki, Mateusz Grudzinski. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

img 20200222 114507

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img 20200222 130217

 

Sponsorzy


BS Nako

S.O.S.

sos