Młodzicy z brązowymi medalami mistrzostw województwa! Drukuj
odsłon: 359
Wpisany przez NTS   
niedziela, 23 lutego 2020 22:03

IMG 1363W niedzielę 23 lutego w Grudziądzu rozegrano ostatnią kolejkę wojewódzkiej ligi młodzików. Po całym sezonie siatkarze NTS-u zajęli III miejsce za Chemikiem i Kosetem.

Mecze rozgrywane tego dnia nie miały już wpływu na końcową klasyfikację. W pierwszym spotkaniu Koset bezproblemowo pokonał NTS 2:0 (25:10, 25:5). W drugim meczu Nakło zmierzyło się z Bydgoszczą. W wyrównanym pierwszym secie nakielanie prowadzili przez prawie całego seta. Oddali je dopiero w końcówce i po grze na przewagi przegrali 26:28. W drugiej partii było gorzej - NTS przegrał do 14.
W spotkaniu pomiędzy Grudziądzem i Bydgoszczą kiblice mieli okazję obejrzeć tie-break. Zacięta walka trwała do samego końca, ale ostatecznie, tak jak w całym sezonie, lepsi byli siatkarze Kosetu wygrywając 2:1 (25:19, 21:25, 18:16)

Ostateczna kolejność młodzików w sezonie 2019/2020:

1. TS Koset Grudziądz
2. BKS Chemik I Bydgoszcz
3. NTS Trójka Nakło
4. UKS Budowlanka Toruń
5. AZS OŚ Toruń
6. BKS Chemik II Bydgoszcz
7. SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka

 

Brązowi medaliści mistrzostw województwa młodzików:
Bartosz Kalinowski (kapitan), Miłosz Sieracki, Aleksander Hibner, Sebastian Hibner, Marceli Adasiak, Mikołaj Garbaciak, Kacper Walkowiak, Nikodem Turbiarz, Szymon Dymek. Trenerzy: Kacper Zieliński, Michał Nowak.

 

III miejsce dało awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 20-22 marca w Grudziądzu. W grupie do której trafi NTS wg regulaminu znajdą się:
Gr. A
kujawsko - pomorskie I
zachodniopomorskie II
pomorskie III
Gr. B
pomorskie I
wielkopolskie II
kujawsko-pomorskie III


Tydzień przed ćwierćfinałami młodzicy NTS-u wezmą jeszcze udział w trzydniowym turnieju w Łebie.

 

Zdjęcia z zakończenia:

https://photos.app.goo.gl/jKKZp9yNJN5pbZBg8

 

Sponsorzy


BS Nako

S.O.S.

sos