Finał Pucharu Kujawiaka i Pomorzanki zakończony sukcesem zawodników NTS Trójka Nakło. Drukuj
odsłon: 239
Wpisany przez NTS   
niedziela, 16 maja 2021 23:17

IMG-20210516-WA003616 maja 2021 roku w Chełmnie odbył się finał rozgrywek chłopców w ramach ligi minisiatkówki województwa kujawsko-pomorskiego o Puchar Kujawiaka i Pomorzanki. Dzień wcześniej, po bardzo dobrym występie, zawodniczki NTS Trójka Nakło - Zofia Boińska, Oliwia Jasińska oraz Zuzanna Tyckun zajęły piąte miejsce w województwie.

Znakomicie zaprezentowały się również wszystkie kategorie wiekowe chłopców. Dwójki siatkarskie już od jakiegoś czasu dawały sygnał, że ich umiejętności w tym trudnym czasie pandemii zdecydowanie wzrastają. W turnieju finałowym nie było inaczej. Ostatecznie najlepsza drużyna zdobyła brązowy medal województwa kujawsko-pomorskiego pokonując w bratobójczym pojedynku również zawodników NTS-u. Kolejne nakielskie zespoły w tej kategorii uplasowały się na 9 i 12 miejscu.

W rywalizacji trójek po raz kolejny rewelacyjny występ zanotowała nasza niezawodna pierwsza drużyna NTS Trójka Nakło zdobywając złoty medal mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego. Natomiast w meczu o trzecie miejsce drużyna NTS Trójka II powalczyła i również zwyciężyła zdobywając brązowy medal mistrzostw województwa! Kolejna drużyna w tej kategorii - NTS Trójka/SP Łochowo zajęła ostatecznie 6 miejsce w województwie. Tym samym notujemy kolejny najlepszy występ tego sezonu w tej kategorii wiekowej.

W kategorii czwórek w wyniku kilkumiesięcznych eliminacji do finału zakwalifikowało się osiem najlepszych drużyn. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym", jednego seta do 21 punktów. Zespół NTS Trójka Nakło/SP Łochowo uplasował się na piątej pozycji, co dało najlepszy wynik w tym sezonie. Nasza drużyna musiała uznać wyższość zespołów: Koset Grudziądz I, BKS Chemik Bydgoszcz I, AZS OŚ Toruń oraz KS Stal Grudziądz. W gronie pokonanych przez drużynę nakielsko-łochowską znalazły się jednak UKS Culmen Chełmno, Koset Grudziądz II, BKS Chemik Bydgoszcz II.

Najlepszych sześć drużyn w każdej kategorii awansowało do finału rozgrywek o PUCHAR KINDER JOY OF MOVING, który zostanie rozegrany 30 maja br. i jest jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w kategoriach minisiatkówki.
Trenerzy odpowiedzialni za przygotowanie drużyn do rywalizacji w tych kategoriach to: Andrzej Izdebski, Rafał Sikorski oraz Artur Sierzchuła.

 

Podczas oficjalnego zakończenia Finału o Puchar Kujawiaka i Pomorzanki zawodnicy odbierali nagrody z rąk Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty (dwukrotnej medalistki Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet), Ryszarda Ciężkiego – Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Wojciecha Marka Strzeleckiego - Przewodniczącego Rady Miejskiej Chełmna.
Dwójki siatkarskie klasyfikacja końcowa:
1. AZS OŚ Toruń I
2. KS Stal Grudziądz
3. NTS Trójka Nakło I ( Filip Majchrzak, Michał Arach, Wiktor Jasiński)
4. NTS Trójka Nakło II ( Jan Walkowiak, Mikołaj Kowalski, Kacper Gemziak)
5. AZS OŚ Toruń II
6. SP 60 BKS Chemik SM I
7. SP Osielsko SP 60 Bydgoszcz
8. TS Koset Grudziądz III
9. NTS Trójka Nakło III (Adam Madaj, Wojciech Pewniak)
10. SP 60 BKS Chemik SM III
11. SP 60 BKS Chemik SM II
12. NTS Trójka Nakło IV (Igor Plichciński, Bartosz Jaroszek)

 

Trójki siatkarskie klasyfikacja końcowa:
1. NTS Trójka Nakło I(Kacper Pogoda, Karol Leppert, Nikodem Łęga, Jakub Kubiński, )
2. BKS Chemik SM I
3. NTS Trójka Nakło II (Jakub Kubiński, Mikołaj Markuszewski, Cezary Leppert)
4. BKS Chemik SM II
5. KS Stal Grudziądz III
6. NTS Trójka Nakło III/ SP Łochowo (Zagrodzki Tymon, Zagrodzki Igor, Marceli Konefał)
7. KS Stal Grudziądz II
8. AZS OŚ Toruń
9. KS Stal Grudziądz I


Czwórki siatkarskie klasyfikacja końcowa:
1. TS Koset Grudziądz I
2. BKS Chemik SM I
3. AZS OŚ Toruń
4. KS Stal Grudziądz
5. NTS Trójka I/ SP Łochowo (Krzysztof Korach, Piotr Wróblewski, Kacper Winiarski, Sylwester Głowacki, Jan Kauc, Nicolas Wardziński, Aleksander Szurik.)
6. UKS Culmen Chełmno
7. TS Koset Grudziądz II
8. BKS Chemik SM II
Wszystkim zawodnikom oraz szkoleniowcom serdecznie gratulujemy.

 

IMG-20210516-WA0018

IMG-20210516-WA0028

Więcej zdjęć wkrótce na facebook-u.

 

 

Sponsorzy


BS Nako

S.O.S.

sos