Kadeci NTS-u zagrali w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w Warszawie Drukuj
odsłon: 49
Wpisany przez NTS
niedziela, 21 marca 2021 23:16

P1820961W dniach 18-20 marca w Warszawie odbył się jeden z ośmiu ćwierćfinałów Mistrzostw Polski kadetów. Gospodarzem turnieju był MOS Wola Warszawa, który gościł Spartę Kraków, Stal Nysę, MKS Będzin, Szamotulanina Szamotuły i nas - NTS Trójkę Nakło. Nakielanie przegrali wszystkie swoje mecze plasując się na 6. miejscu w tym turnieju.

Od początku było wiadomo, że nakielscy zawodnicy jadą po doświadczenie. W składzie figurowało jedynie dwóch nominalnych kadetów. Pozostałą część zespołu stanowili młodzicy, czyli graliśmy z zawodnikami o 2 lata starszymi.

W pierwszym meczu przegraliśmy 0:3 z UKS Szamotulanin Szamotuły, walcząc dobrze na początku pierwszego seta. Później popełnialiśmy zbyt wiele błędów, a przeciwnicy mieli zbyt dobry atak i zagrywkę, byśmy mogli powalczyć o zwycięstwo.

Drugim przeciwnikiem była Sparta Kraków. Tutaj też zanotowaliśmy dotkliwą porażkę, a siła zagrywek przeciwników pozostanie na długo w pamięci.

W meczu o 5 miejsce w turnieju zagraliśmy ze Stalą Nysa. Po dobrym początku (9:5) gra się nie poukładała. Przegraliśmy seta i mimo dobrej walki - również dwa następne.

Wspomnimy, że po meczu z Krakowem upominki wręczali nam goście - Ryszard Czarnecki (wiceprezes PZPS), Robert Komornicki (przedstawiciel MWZPS), Krzysztof Felczak (od niedawna dyrektor pionu sportu i szkolenia PZPS), Marcin Herbik i Andrzej Kiszczak (sędziowie).

Do półfinału awansowały zespoły MOS WOLA Warszawa i UKS Szamotulanin. Gratulujemy!

NTS wystąpił w składzie: Aleksander Hibner (kpt.), Miłosz Sieracki, Sebastian Hibner, Mateusz Bruski, Filip Koryluk, Mikołaj Garbaciak, Bartosz Kalinowski oraz Marceli Adasiak, Wojciech Tyckun, Kacper Walkowiak.