Słaby turniej w wykonaniu młodzików Drukuj
odsłon: 95
Wpisany przez NTS
niedziela, 17 stycznia 2021 21:06

IMG 2024W niedzielę 17 stycznia w sali ZSP3 w Nakle odbyła się II kolejka Gran Ligi Młodzików. Na turnieju zmierzyły się ze sobą trzy zespoły - BKS Chemik Bydgoszcz, UKS Budowlanka Toruń oraz NTS Trójka Nakło. Niestety nasi siatkarze przegrali oba mecze i za tydzień zagrają w II lidze.

W pierwszym spotkaniu Nakło podejmowało Bydgoszcz. Po wyrównanym początku seta przewagę zyskał Chemik (13:6, 20:12). W końcówce nakielanie poderwali się do walki zmniejszając stratę do 21:19, a po chwili nawet do jednego punktu (22:21). W kolejnych akcjach lepsi jednak byli bydgoszczanie, którzy wygrali 25:21. Drugi set był zupełnie inny. Przy stanie 4:4 w polu zagrywki pojawił się Miłosz Sieracki, który skończył serwowanie dopiero przy stanie 15:4. Chemik jeszcze walczył, ale strat w tym secie nie zdołał odrobić. Decydujący set nie zaczął się po myśli NTS-u (1:5, 4:10). Później nakielanie odrabiali straty (9:12, 11:13), ale ostatecznie to Chemik wygrał cały mecz.

W drugim spotkaniu Toruń przegrał z Bydgoszczą 0:2 dobrze walcząc tylko w pierwszym secie.

W spotkaniu NTS-u z Budowlanką znów do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były 3 sety. W pierwszej odsłonie do stanu 15:15 gra była wyrównana. Później błędy własne nakielan sprawiły, że NTS przegrał 20:25. Drugi set zaczął się fatalnie. Nakło przegrywało 7:15, a nawet 9:18. Po czasie dwie udane akcje odmieniły grę nakielan.Seria udanych akcji zmniejszyła stratę do 1 punktu (19:20), a  po udanej końcówce NTS wygrał 25:21. W trzeciej odsłonie spotkania od stanu 5:5 przewagę wypracowała sobie Budowlanka i wygrała 15:10.