Wystartowała GRAN Liga Młodzików. Drukuj
odsłon: 143
Wpisany przez NTS   
niedziela, 06 grudnia 2020 17:50

IMG 8490W niedzielę 6 grudnia rozpoczęła się wojewódzka liga młodzików startując pod nazwą GRAN Liga Młodzików. W tym sezonie do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów, a rozgrywki potrwają do lutego. Siatkarze NTS-u, po zajęciu w ubiegłym roku 3. miejsca rozpoczęli grę w I lidze. Na zawodach w Grudziądzu ich rywalami byli:  miejscowy Koset oraz Chemik I Bydgoszcz. NTS zajął II miejsce i utrzymał się tym samym w I lidze.

Pierwszy mecz z gospodarzami nie należał do łatwych, a nieobecności na treningach spowodowane znanym wirusem dały się we znaki. Brakowało zgrania, a młodszym siatkarzom, rozpoczynającym dopiero zzmagania ligowe - doświadczenia. Pierwszy set był wyrównany i nacechowany był mnóstwem błędów po obu stronach. Przy stanie 17:16 dla Kosetu nakielanie wyraźnie poprawili swoją grę odskakując na 21:18. Niestety za chwilę poprłnili 4 kolejne błędy i znów przegrywali 21:22. Po czasie dwie piłki skończył Miłosz Sieracki, rywale popełnili błąd,a asa na zakończenie posłał Sebastian Hibner.
W drugim secie było gorzej. Od początku Grudziądz przejął inicjatywę, a zawodnicy NTS-u nie potrafili poukładać swojej gry. Przegrali wyraźnie - 15:25. W tie-break Nakło zagrało bardzo dobrze. Przy stanie 4:3 na zagrywce pojawił się Miłosz Sieracki i trudnym floatem zrobił taką różnicę, że zszedł z zagrywki popełniając błąd przy stanie 13:4. Set zakończył się wynikiem 15:4.

W drugim spotkaniu NTS spotkał się z BKS-em. Mimo przegranej w obu setach gra momentami napawała optymizmem. Przeciwnicy jednak cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę i, mimo że też popełniali błędy, to trzymali wynik pod kontrolą.

 

Wyniki turnieju I ligi młodzików
NTS - Koset 2:1 (25:22, 15:25, 15:4)
NTS - BKS 0:2 (18:25, 16:25)
Koset - BKS 0:2

 

1. BKS Chemik I Bydgoszcz
2. NTS Trójka Nakło
3. TS Koset Grudziądz

 

NTS Trójka Nakło: Hibner Aleksander (kpt.), Hibner Sebastian, Kania Mateusz, Kopecki Bartosz, Koryluk Filip, Kot Krystian, Majewski Hubert, Pilarski Kacper, Sieracki Miłosz, Stepka Joachim, Turbiarz Nikodem, Tyckun Wojciech, Walkowiak Kacper, Waśniowski Leon. Zespółmłodzików uzupełniają jeszcze dwaj nieobecni - Marceli Adasiak i Mikołaj Garbaciak, ale na razie w tym sezonie nie uczestniczą w treningach ze względu na zagrożenie wirusowe.

 

W drugiej lidze zagrały 4 zespoły: UKS Budowlanka Toruń, AZS OŚ Toruń, BKS Chemik II Bydgoszcz oraz KS Stal Grudziądz. Najlepsza okazała się Budowlanka. W następnej kolejce, która odbędzie się dopiero 17 stycznia, zagra ona w I lidze, a Koset spadnie do II ligi.

20201206 122522

 

Kilka zdjęć z turnieju:

https://photos.app.goo.gl/tUnYmeyUsATQUjDf6

 

Sponsorzy


BS Nako

S.O.S.

sos