Wystartowała GRAN Liga Młodzików. Drukuj
odsłon: 143
Wpisany przez NTS
niedziela, 06 grudnia 2020 17:50

IMG 8490W niedzielę 6 grudnia rozpoczęła się wojewódzka liga młodzików startując pod nazwą GRAN Liga Młodzików. W tym sezonie do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów, a rozgrywki potrwają do lutego. Siatkarze NTS-u, po zajęciu w ubiegłym roku 3. miejsca rozpoczęli grę w I lidze. Na zawodach w Grudziądzu ich rywalami byli:  miejscowy Koset oraz Chemik I Bydgoszcz. NTS zajął II miejsce i utrzymał się tym samym w I lidze.

Pierwszy mecz z gospodarzami nie należał do łatwych, a nieobecności na treningach spowodowane znanym wirusem dały się we znaki. Brakowało zgrania, a młodszym siatkarzom, rozpoczynającym dopiero zzmagania ligowe - doświadczenia. Pierwszy set był wyrównany i nacechowany był mnóstwem błędów po obu stronach. Przy stanie 17:16 dla Kosetu nakielanie wyraźnie poprawili swoją grę odskakując na 21:18. Niestety za chwilę poprłnili 4 kolejne błędy i znów przegrywali 21:22. Po czasie dwie piłki skończył Miłosz Sieracki, rywale popełnili błąd,a asa na zakończenie posłał Sebastian Hibner.
W drugim secie było gorzej. Od początku Grudziądz przejął inicjatywę, a zawodnicy NTS-u nie potrafili poukładać swojej gry. Przegrali wyraźnie - 15:25. W tie-break Nakło zagrało bardzo dobrze. Przy stanie 4:3 na zagrywce pojawił się Miłosz Sieracki i trudnym floatem zrobił taką różnicę, że zszedł z zagrywki popełniając błąd przy stanie 13:4. Set zakończył się wynikiem 15:4.

W drugim spotkaniu NTS spotkał się z BKS-em. Mimo przegranej w obu setach gra momentami napawała optymizmem. Przeciwnicy jednak cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę i, mimo że też popełniali błędy, to trzymali wynik pod kontrolą.