Młodzicy zagrali w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Klub z nowym partnerem. Drukuj
odsłon: 129
Wpisany przez NTS
sobota, 05 września 2020 22:55

20200905 145751Wczoraj w Grudziądzu rozpoczął się jeden z ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodzików. Po zdobyciu w ubiegłym sezonie brązowego medalu w rozgrywkach wojewódzkich zespół NTS Trójka Nakło wywalczył sobie prawo startu w tym turnieju.
Grupowymi rywalami były drużyny reprezentujące SMS Joker Piła oraz Trefl Gdańsk. W drugiej grupie tego turnieju rywalizowały - TS Koset Grudziądz, UKS Gdyńska Akademia Siatkówki Gdynia i SMS Police.

W piątkowy poranek pierwszym rywalem NTS-u  był Joker Piła. Niemoc ogarnęła nakielskich siatkarzy i w pierwszym secie na parkiecie nie zaistnieli przegrywając 7:25. W drugim było znacznie lepiej. Wyrównana walka trwała do stanu 17:17. W końcówce Joker wypunktował siatkarzy NTS-u silną zagrywką i wygrał do 20. Tego samego dnia O 18:00 Nakło zmierzyło się Treflem Gdańsk. Przewaga rywali widoczna była w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gdańsk wygrał szybko dwa razy do 12.

Dwie grupowe porażki sprawiły, że w sobotę pozostała walka o 5. miejsce z trzecim zespołem drugiej grupy - UKS Gdyńska Akademia Siatkówki. Pierwszy set był wyrównany do stanu 14:16. Błędy własne nakielan i brak skuteczności sprawiły, że przeciwnicy zaliczyli w końcówce aż 8-punktową serię, a seta wygrali 25:16. Drugi set wyglądał lepiej. NTS prowadził grę i prowadził dostanu 20:18. W końcówce gra toczyła się na przewagi. Mimo 3 piłek setowych dla Nakła, to gdynianie okazali się lepsi w tym secie wygrywając do 28.
Najlepszym zawodnikiem NTS-u podczas tego turnieju został wybrany Sebastian Hibner.

Wyniki NTS-u:
Nakło - Piła 0:2 (7:25, 20:25)
Nakło - Gdańsk 0:2 (12:25, 12:25)
Nakło - Gdynia 0:2 (16:25, 28:25)

NTS zagrał w składzie: Bartosz Kalinowski, Sebastian Hibner, Aleksander Hibner, Miłosz Sieracki, Mikołaj Garbaciak, Kacper Walkowiak i Nikodem Turbiarz.

Nasz klub pozyskał w ostatnim czasie nowego partnera - spółkę Polski Cukier SA. Dzięki tej współpracy mogliśmy sfinansować część kosztów udziału w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Grudziądzu. Serdecznie dziękujemy za zaufanie i wsparcie!