Para Nurczyński/Ziółkowski na 9. miejscu w Polsce! Drukuj
odsłon: 172
Wpisany przez NTS
niedziela, 09 sierpnia 2020 11:11

IMG 3489W dniach 6-8 siarpnia w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w siatkówce plażowej. Turniej był jednocześnie finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie. NTS reprezentowała na tym turnieju para Michał Nurczyński/Igor Ziółkowski z trenerem Rafałem Ziółkowskim zajmując ostatecznie 9. miejsce.

Gry rozpoczęły się w piątek. W pierwszym meczu przeciwnikami byli zawodnicy z drugiego miejsca w półfinale - Fijałek/Strzymkosz. Mecz nie był udany dla naszej pary i mimo kilu świetnych momentów NTS przegrał 0:2. Po kilku godzinach ruszyła prawa strona drabinki turniejowej. Po drugiej stronie siatki stanęli Płużka i Modarski. W tym spotkaniu wychodziło wszystko. Dobra zagrywka, skuteczne ataki i efektowne obrony dały spokojne zwycięstwo 2:0. W meczu o wejście do ósemki przyszło się zmierzyć z parą Kwapiński/Rejno. Po dobrym początku Nurczyński i Ziółkowski pewnie wygrali pierwszego seta 21:17. Do stanu 16:13 drugi set toczył się po naszej myśli. Niestety brak skuteczności w ataku sprawił, że rywale wrócili do gry i wygrali tego seta do 18. W tie-breaku od początku rywale utrzymywali małą przewagę (4:1, 6:4, 11:9). W końcówce zabrakło skuteczności. Zawodnicy NTS-u zapisali na swoim koncie drugą porażkę i zakończyli tym samym udział w turnieju na 9. miejscu.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy jeszcze lepszych występów w przyszłości! Przypominamy, że Igor Ziółkowski został wypożyczony do NTS-u na sezon plażowy z MUKS Spartakus Lniano.