Piąte miejsce NTS-u na Ćwierćfinałach MP Juniorów w Poznaniu. Drukuj
odsłon: 297
Wpisany przez TM
środa, 26 lutego 2020 21:23

img 20200222 110627W dniach 20-23 lutego w Poznaniu juniorzy NTS-u Trójka Nakło wzięli udział w jednym z ośmiu turniejów organizowanych w całej Polsce- Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. Do stolicy Wielkopolski zjechało się sześć zespołów.

Grupa A
1. Enea Energetyk Poznań (mistrz wielkopolskiego)
2. NTS Trójka Nakło (wicemistrz kujawsko-pomorskiego)
3. EKS Skra Bełchatów (trzecie miejsce woj. łódzkiego
Grupa B
1. SMS Wybicki Kielce (mistrz świętokrzyskiego)
2. UKS XIII LO Zielona Góra (wicemistrz lubuskiego)
3. Karpaty MOSiR Krosno (trzecia drużyna podkarpackiego).

Enea Energetyk Poznań – NTS Trójka Nakło 3:0 (25:13, 25:21, 25:19)
Mecz otwarcia rozegrali gospodarze podejmując NTS Trójkę Nakło. Zawodnicy z Poznania od początku objęli wysokie prowadzenie w meczu. Grali skutecznie blokiem, kończyli większość ataków i skrzętnie wykorzystywali atut własnej hali. NTS popełniał sporo prostych błędów, wydawało się, że wywołane są one presją związaną ze stawką meczu i atmosferą panującą na trybunach- licznie zgromadzeni kibice stworzyli głośny doping, który nakręcał juniorów Energetyka. Warto dodać, że również nie zabrakło kibiców nakielskiej drużyny. Pierwszy set padł łupem Poznania 25:13... Kolejne dwie partie miało podobny przebieg- seria kilku punktów z rzędu dla poznaniaków i przestój nakielan. Tego dnia nakielanie nie byli w stanie odrobić tych strat- zagrali słabe spotkanie, a rywale byli praktycznie bezbłędni. Dyspozycja Energetyka sugerowała, że są oni faworytem całego ćwierćfinałowego turnieju.

EKS Skra Bełchatów – NTS Trójka Nakło 3:2 (25:19, 25:27, 25:14, 22:25, 15:13)
Wieczorem rozegrano kolejne spotkanie- Zielona Góra pokonała zespół z Kielc 3:1. W piątkowe przedpołudnie NTS Trójka grał mecz „o życie" ze Skrą Bełchatów. W tym miejscu warto wspomnieć, że według bukmacherów zarówno w meczu z Poznaniem jak i z Bełchatowem nakielanie nie byli faworytami, a na ich zwycięstwie można było zarobić niemałe pieniądze. Pierwsza odsłona Skra-NTS miała bliźniaczo podobny przebieg co sety z Energetykiem. Zawodnicy z łódzkiego od początku wyszli na prowadzenie, które wystarczyło im do wygrania seta (25:19). W kolejnej partii również przeważali bełchatowianie. Prowadzili 16:9, potem 23:17. Gdy na tablicy pojawił się wynik 24:18 dla Skry, wydawało się, że mecz zakończy się w szybkich trzech setach a NTS odpadnie z walki o półfinał Mistrzostw Polski. Wtedy stało się coś niesamowitego, wręcz nieprawdopodobnego. Nakielanie walcząc o każdą kolejną piłkę, doprowadzili do remisu 24:24, by potem znowu bronić piłki setowej, a na końcu wygrać seta 27:25! Nakielscy juniorzy obronili 7 piłek setowych (!) i końcowo wyrównali stan meczu. Mogło się wtedy wydawać, że NTS pójdzie za ciosem. Trzecia partia jednak padła łupem Skry- nakielanie zdobyli tylko 14 oczek. W czwartej odsłonie triumfowali nakielanie- wypracowali sobie sześciopunktową przewagę, którą zdołali utrzymać – wygrali 25:22. O losach tego spotkania decydował tie-break. Lepiej zaczęła go Skra- przy zmianie stron prowadzili 8:5. NTS tracił do rywali już cztery punkty (6:10), jednak zdołał doprowadzić do remisu (12:12). Kolejne dwa oczka zdobyli zawodnicy z łódzkiego (14:12). Tym razem juniorzy z Nakła zdołali obronić tylko jedną piłkę meczową i odpadli z Mistrzostw Polski. Z awansu do kolejnej fazy rozgrywek mogła cieszyć się za to Skra.

Grupę B wygrał zespół z Zielonej Góry przed zawodnikami z Krosna. Bełchatów niespodziewanie wygrał z Poznaniem 3:1 i potrzebował jeszcze jednej wygranej do awansu do Półfinałów MP. Okazało się, że grupa B była słabsza od tej nakielskiej- awans do Półfinałów Mistrzostw Polski uzyskały drużyny z grupy A- Energetyk i Skra.

W sobotę NTS rozegrał jeszcze spotkanie o piąte miejsce w turnieju. W nim gładko wygrał z SMS-em Wybicki Kielce, nie pozwalając rywalom zdobyć 20 punktów w żadnym z setów. Dodajmy, że kapitanem drużyny z Nakła w tym spotkaniu był Maciej Świtalski, który rozegrał ostatnie spotkanie w rozgrywkach młodzieżowych, tym samym rozpoczynając wiek seniora. W dodatku zdobył w tym meczu aż 18 punktów.