Ćwierćfinały Nakielskiej Ligi Siatkówki za nami. Drukuj
odsłon: 490
Wpisany przez NTS   
poniedziałek, 20 stycznia 2020 20:07

img 9096W weekend 18- 19 stycznia wyjątkowo w sali gimnastycznej ZS-P nr 3 rozegrano kolejkę rewanżowych spotkań ćwierćfinałowych Nakielskiej Ligi Siatkówki. Do półfinałów awansowały wszystkie zespoły, które prowadziły po pierwszej serii spotkań, nikomu nie udało się odrobić strat.

Mrocza – Stara Gwardia NTS 0:2 (14:25, 18:25) pierwszy mecz: 0:2, AWANS: STARA GWARDIA NTS Protokół

Pierwsze starcie Stara Gwardia dość pewnie wygrała w stosunku 2:0. Podobnie było w tę sobotę, kiedy to zdobywcy brązowych medali z zeszłego sezonu pewnie wygrali ćwierćfinałowy rewanż i awansowali do półfinału rozgrywek. Od początku meczu Gwardia budowała przewagę nad rywalami, konsekwentnie wykorzystując brak szóstego zawodnika w ekipie z Mroczy. Z wysoką skutecznością ataki kończył Maciej Tomczyński, którego mroczanie nie mogli zatrzymać. NTS wyszedł na bezpieczne, wysokie prowadzenie już w połowie seta (12:6, 19:9). Faworyci tego starcia oddali przeciwnikom w tej partii tylko 14 punktów. Kolejną odsłonę Stara Gwardia rozpoczęła od prowadzenia 6:0. Karty w tym meczu rozdawali byli zawodnicy NTS-u Trójka, a Mrocza nie miała nic do powiedzenia. Warto dodać, że tylko raz w spotkaniu mroczanie zdobyli trzy punkty z rzędu. Bardziej doświadczeni siatkarze wygrali tego seta do 18 i pewnie znaleźli się w półfinale NLS, w którym zagrają z Orłem Osiek. Starcie w rundzie zasadniczej zakończyło się wygraną NTS-u 2:1, co zapowiada zacięte i emocjonujące spotkania. Warto odnotować, że w szeregach Gwardii po dłuższej przerwie zagrał Tomasz Piniarski. Najwięcej punktów na boisku zdobył Tomczyński- 13.

Atomowe Byki – Trzecia Fala 1:2 (20:25, 27:25, 6:15) pierwszy mecz: 0:2, AWANS: TRZECIA FALA Protokół

Najbardziej wyrównana para stworzyła w niedzielne popołudnie ciekawe widowisko, obfitujące w efektowne akcje. W pierwszym secie obie ekipy od stanu 6:6 zdobywały punkty seriami. Najpierw to Atomowe wyszły na prowadzenie, ale po chwili przegrywały po trudnych w odbiorze zagrywek dobrze dysponowanego Jakuba Majewskiego. Taki stan utrzymywał się do chwili, kiedy na tablicy widniał wynik po18. Wtedy to najdłuższa akcja spotkania padła łupem Fali, co dodało jej animuszu i pozwoliło odskoczyć od rywali w końcówce. Partia zakończyła się wynikiem 25:20, co oznaczało, że aby awansować, Byki musiały wygrać trzy sety z rzędu, co wydawało się mało realne. Atomowe nie zwiesiły jednak głów i walczyły dalej. Trzymały kontakt z przeciwnikiem do połowy seta, a potem znów dały im się we znaki problemy z przyjęciem. Trzecia Fala dorzuciła do tego imponującą grę w defensywie oraz widowiskowe bloki. Z obydwu stron podbijano wiele trudnych piłek, co sprawiało, że mecz był atrakcyjny. Kiedy wydawało się, że to Fala przejmuje inicjatywę (19:13), na zagrywkę u Byków powędrował Jan Kwasigroch, odrzucił rywali od siatki i zmusił ich do błędów. Świetny fragment gry Atomowych sprawił, że zniwelowały straty, a nawet wyszły na prowadzenie. Za chwilę jednak to Fala miała jako pierwsza okazję na zakończenie meczu, ale nie wykorzystała jej, a w wojnie nerwów w końcówce ostatecznie lepsze okazały się Byki, doprowadzając do tie- breaka. W nim inicjatywę przejęli gracze Fali, a kluczowy moment miał miejsce tuż przed zmiana stron, kiedy to zanotowali czteropunktową serię. Takiej okazji nie wypuścili już z rąk i za chwilę mogli cieszyć się z wyszarpanego awansu do półfinału. Co ciekawe, Byki na swoim koncie w trzeciej odsłonie zapisały ledwie jeden punkt zdobyty po swojej akcji. Nie obronią więc tytułu wicemistrza z zeszłego sezonu i po raz kolejny pozostaje im tylko walka o piątą lokatę. Na wyróżnienie zapracowali Majewski oraz Bartosz Bajerski, którzy uzbierali odpowiednio 14 oraz 12 oczek.

NTS Juniorzy – Lupus Team Sicienko 2:0 (25:12, 25:13) oraz Protokół
Lupus Team Sicienko – NTS Juniorzy 0:2 (16:25, 6:25), AWANS: NTS JUNIORZY Protokół

Mecze najlepszej i najgorszej drużyny sezonu zasadniczego były całkowicie jednostronne. Gracze z Sicienka w ani jednym momencie każdego z czterech setów nie byli w stanie choćby wywrzeć minimalnej presji na przeciwniku. Juniorzy śrubowali swoje indywidualne statystyki, kończyli prawie każdy swój atak i niszczyli rywali zagrywką- dość powiedzieć, że „Wilki" uzbierały ledwie 15 oczek z własnych akcji w obydwu meczach. NTS bez najmniejszego trudu awansował do półfinału, w którym zmierzy się z dużo bardziej wymagającym rywalem – będącą w świetnej dyspozycji Trzecią Falą.

Pol-Ast Bydgoszcz – Orzeł Osiek 0:2 (10:25, 17:25) pierwszy mecz: 0:2, AWANS: ORZEŁ OSIEK Protokół

Można było liczyć na to, że Pol-Ast postawi trudne warunki Orłowi. Niestety, choć mecz nie był aż tak jednostronny jak wcześniejsze spotkania Juniorów, to emocji w nim również było niewiele. Pierwsza partia zaczęła się od imponującej serii trzech bloków Krystiana Królaka, która była tylko początkiem dominacji Osieka. Po stronie bydgoszczan pojawiało się podobnie jak tydzień temu wiele problemów z przyjęciem, co uniemożliwiało dokładne rozegranie. Jeden błąd gonił drugi, a Orzeł kontrolował sytuację i zwyciężył do 10. Druga odsłona była nieco bardziej zacięta- Pol-Ast zaczął być nieco skuteczniejszy w ataku, podbijał więcej piłek w obronie, a nawet wygrał kilka dłuższych akcji. Nie zdołał jednak złamać przeciwników, którzy od połowy seta zaczęli budować znaczną przewagę. Rozpędzony Orzeł zatrzymał się dopiero na 25. punkcie, zwyciężając w tej partii z ośmiopunktową zaliczką. Najwięcej oczek uzbierał Królak – 12.

MVP kolejki – Jakub Majewski (Trzecia Fala)

Pary półfinałowe:
Orzeł Osiek – Stara Gwardia NTS
NTS Juniorzy – Trzecia Fala

O miejsca 5-8:
Atomowe Byki – Lupus Team Sicienko
Pol-Ast Bydgoszcz- Mrocza

Zdjęcia z IX kolejki.

Czołówki każdej klasyfikacji Statystyki
Najlepsi punktujący
1. Krystian Królak (Orzeł Osiek) 102 pkt/ 4,86 na set
2. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 100 pkt/ 4,76 na set
3. Mikołaj Gardyza (Trzecia Fala) 93 pkt/ 5,16 na set
Najlepsi atakujący
1. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 77 pkt/ 3,66 na set
2. Krystian Królak (Orzeł Osiek) 74 pkt/ 3,52 na set
3. Mikołaj Gardyza (Trzecia Fala) 70 pkt/ 3,89 na set
Najlepsi serwujący
1. Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy) 25 pkt/ 1,32 na set
2. Jakub Majewski (Trzecia Fala) 17 pkt/1,00 na set
3. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) 15 pkt/ 1,07 na set
Najlepsi blokujący
1. Tomasz Marach (Stara Gwardia NTS) 16 pkt/ 0,80 na set
2. Krystian Królak (Orzeł Osiek) 16 pkt/ 0,76 na set
3. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 14 pkt/ 0,67 na set
Najwięcej błędów w polu zagrywki
1. Jakub Majewski (Trzecia Fala) 24 błędy/ 1,41 na set
2. Paweł Smolarz (Mrocza) 19 błędów/ 1,12 na set
3. Mikołaj Gardyza (Trzecia Fala) 18 błędów/ 1,00 na set

Kolejne spotkania rozegrane zostaną po feriach. Półfinały NLS odbędą się za dwa tygodnie 9 lutego. Rozpiskę podamy nieco później.

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest: Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

 

Sponsorzy


BS Nako

S.O.S.

sos