Zwycięstwo juniorów w III lidze. Drukuj
odsłon: 383
Wpisany przez NTS   
wtorek, 14 stycznia 2020 06:36

img 283113 stycznia na hali toruńskiego AZS UMK Toruń odbył się mecz pomiędzy gospodarzami a juniorami NTS-u Trójka Nakła w ramach siatkarskiej III ligi seniorów. Było to przedostatnie spotkanie między tymi zespołami w tym sezonie- pierwsze padło łupem torunian (3:2), a w drugim wyraźnie lepsi byli nakielanie (3:0).

Ten mecz miał podobny przebieg co ten wygrany przez Toruń, również zakończył się w pięciu setach. W pierwszym secie od początku małą przewagę uzyskali goście (0:3, 7:9). W połowie partii NTS odskoczył na kilka punktów więcej i pewnie zmierzał do wygrania tej odsłony (13:18, 14:20). Tak też się stało.
Kolejny set to fatalna gra Nakła w przyjęciu i w ataku. W tej partii nakielanie zdobyli własnymi atakami i zagrywką tylko cztery punkty (!). Mimo to, zdobyli w tym secie ich 18.
W trzeciej odsłonie, tak jak w pierwszej, to przyjezdni mieli przewagę nad rywalami (10:13, 15:18). Prowadzili nawet 23:20 i mieli dwie piłki setowe, jednak torunianie je obronili. Set zakończył się zwycięstwem NTS-u 27:25.
Przedostatnia partia to ponownie słaba gra w wykonaniu juniorów NTS-u przy lepszej postawie gospodarzy. Od początku Toruń prowadził 7:1, później 9:3. Nakło wykonało w tej odsłonie tylko jedną dobrą serię- zbliżyli się na dwa punkty do rywali (13:11). W późniejszej fazie goście zdobyli jeszcze tylko pięć oczek i przegrali seta do 16. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim NTS od początku do końca dominował i miał wyraźną oraz bezpieczną przewagę nad przeciwnikami. Piąta partia zakończyła się wynikiem 15:8.
To drugie zwycięstwo Nakła nad Toruniem. Ostatnie spotkanie w rundzie rewanżowej odbędzie się na hali nakielskiego NTS-u, prawdopodobnie w lutym.

Teraz przed juniorami kolejne wyzwanie- 19 stycznia w Bydgoszczy zagrają o złote medale mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego z tamtejszym Chemikiem. Ostatni mecz pomiędzy obrońcami tytułu a BKS-em zakończył się gładkim zwycięstwem NTS-u, co napawa optymizmem przed decydującym starciem.

AZS UMK Toruń – NTS Trójka Nakło 2:3 (21:25, 25:18, 25:27, 25:16, 8:15)

NTS wystąpił w składzie: Antoni Kwasigroch (kpt.) (22 pkt.), Jakub Kiersznicki (8), Mateusz Grudzinski (7), Michał Nurczyński (1), Maciej Świtalski (10), Hubert Kwiatkowski (6) oraz Nikolas Marasz, Borys Tacikowski. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Całe spotkanie można obejrzeć na Facebook'u AZS UMK Toruń - Mecz

 

Sponsorzy


BS Nako

S.O.S.

sos