Młodzicy rozpoczęli rywalizację w lidze wojewódzkiej Drukuj
odsłon: 246
Wpisany przez NTS   
niedziela, 20 października 2019 22:29

IMG 2330W niedzielę w sali ZSP3 w Nakle odbył się pierwszy turniej II ligi młodzików. Wystąpiły 4 zespoły - BKS Chemik II Bydgoszcz, UKS Budowlanka Toruń, SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka oraz gospodarze - NTS Trójka Nakło.

W tegorocznej lidze młodzików występuje 7 zespołów. Oprócz 4 wymienionych, w pierwszej lidze zagrały zespoły Chemika, Kosetu i AZS-u Toruń. Zaplanowano 11 kolejek, w tym 2 pierwsze niepunktowane. Dwie ligi będą dynamiczne, co oznacza, że co kolejkę 3 zespół z I ligi spada do II, a najlepszy zespół z II awansuje do I.

Po losowaniu w dzisiejszym turnieju Nakło rywalizował z Wielką Nieszawką, a Bydgoszcz z Toruniem.

Pierwszy mecz NTS-u nie przyniósł emocji. Serie skutecznych zagrywek nakielan oraz błędy własne Kolibrów sprawiły, że oba sety rosztrzygnęły się dosyć szybko. Trójka wygrała 2:0 (25:17, 25:6). W drugim spotkaniu Budowlanka ograła Chemika 2:0 (25:15, 25:15). W meczu o 3. miejsce BKS Chemik Bydgoszcz pokonał pewnie SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka 2:0 (25:6, 25:6).
W finale turnieju Nakło zmierzyło się z Toruniem. W I secie wyrównana gra trwała do stanu 17:17. Kilka indywidualnych błędów zawodników NTS-u i dobre ataki Budowlanki sprawiły, że Toruń wygrał 25:19. W drugim secie Toruń szybko uzyskał wysokie prowadzenie 9:4. Dobra gra nakielan zniwelowała przewagę (12:12) , ale znów błędy własne sprawiły, że do końca seta torunianie utrzymywali bezpieczną przewagę i wygrali do 18.

NTS zagrał w składzie: Bartosz Kalinowski, Sebastian Hibner, Aleksander Hibner, Miłosz Sieracki, Marceli Adasiak, Piotr Marasz oraz Nikodem Turbiarz i Kacper Walkowiak. Trenerzy: Kacper Zieliński, Michał Nowak.

 

Końcowa kolejność:

  1. UKS Budowlanka Toruń
  2. NTS Trójka Nakło
  3. BKS Chemik II Bydgoszcz
  4. SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka

W pierwszej lidze wygrał Koset Grudziądz, drugi był Chemik I Bydgoszcz, a trzeci - AZS OŚ Toruń.

 

 

Za tydzień nakielanie znów zagrają w II lidze. Zawody zostaną rozegrane w Toruniu w ZS nr 28 ul. Przy Skarpie 13. Wg regulaminu za tydzień kolejność spotkań będzie następująca:

1. mecz  NTS Trójka Nakło - BKS Chemik II Bydgoszcz
2. mecz AZS OŚ Toruń - SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawk
3. mecz - przegrani meczu 1. i 2.
4. mecz - wygrani meczu 1. i 2.

 

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj:

https://photos.app.goo.gl/6jFb3QFnHc1CmvKw5

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2