Para Kwasigroch/Nurczyński rozpoczęła sezon plażowy od turnieju w Inowrocławiu. Drukuj
odsłon: 176
Wpisany przez NTS   
sobota, 01 czerwca 2019 21:12

topZbliża się lato, a co za tym idzie  - kolejny sezon siatkówki plażowej. Po bardzo udanym ubiegłym sezonie (złoto i brąz Mistrzostw Polski kadetów) W tym roku NTS będzie reprezentowało kilka duetów młodzieżowych - 2 zespoły wystąpią w kategorii kadet, a 4 w kategorii junior.
Mistrzostwa województwa, jak zawsze, rozegrane zostaną w Kamieniu Krajeńskim. Kadeci zagrają w poniedziałek 10 czerwca, a NTS reprezentować będą pary Michał Nurczyński/Antoni Kwasigroch oraz Jakub Kiersznicki/Nicolas Marasz. Do rozgrywek wojewódzkich akces zgłosiło 16 par, z których do półfinału Mistrzostw Polski awansuje 5 najlepszych.

 

Z kolei juniorzy zagrają mistrzostwa województwa w sobotę 8 czerwca. Wśród 9 zgłoszonych par będą 4 z NTS-u, 4 z bydgoskiego Chemika i jedna para z Lniana. W tej kategorii Nakło będą reprezentowały pary:
- Jakub Majewski/Antoni Kwasigroch
- Mateusz Wałoszyński/Maciej Świtalski
- Jakub Kiersznicki/Nicolas Marasz
- Dawid Pawlun/Jakub Kraut

Niestety w tej kategorii nie zagra ubiegłoroczny Mistrz Polski - Jakub Czerwiński, który od prawie miesiąca przygotowuje się z kadrą U21 do Mistrzostw Świata w Bahrajnie. Letnie zgrupowania reprezentacji nie pozwolą mu niestety na tegoroczne występy na piasku.

 

Wszystkie pary już trenują, a w sobotę 1 czerwca duet Nurczyński/Kwasigroch zagrał na Festiwalu Sportów Plażowych w Inowrocławiu, gdzie wśród 14 par uplasował się na miejscach 5-6. Po wygraniu 2 meczów chłopaki ulegli parze Krzysztof Pańka/Wojciech Małecki, a w  walce o półfinał przegrali w tie-breaku 14:16 z parą Krystian Bednarski/Bartosz Nadrakowski. Ze zwycięzcą tego meczu w półfinale zmierzyli się Paweł Stysiał i Dominik Zieliński, a w drugim półfinale - Pańka/Małecki zagrali z parą Broński Mateusz/Gracoń Michał.

Kilka zdjęć z turnieju:
https://photos.app.goo.gl/AocS7ivvLmXVVuUM9

 

Najbliższe mecze w Nakle

MŁODZIK

 NTS Trójka Nakło
BKS Chemik II Bydgoszcz
SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka
AZS OŚ Toruń

niedziela, 12 stycznia godz. 10:00
sala ZSP 3 w Nakle

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2