Zawodnicy NTS-u zagrali we włoskim międzynarodowym turnieju. Drukuj
odsłon: 257
Wpisany przez Antoni Kwasigroch
niedziela, 28 kwietnia 2019 22:43

w9W dniach 19-22 kwietnia we włoskim Pordenone odbył się siatkarski turniej Cornacchia World Cup 2019. Do Włoch zjechały się po 32 drużyny juniorów i juniorek (reprezentacje i zespoły klubowe) z całego świata, m.in. z Japonii, USA, Iranu czy Słowenii. Jest to jeden z największych juniorskich turniejów na świecie. Gościnnie w barwach SMS Ostróda wystąpili Krzysztof Baran i Antoni Kwasigroch.

W grupie ich rywalami byli słynny ITAS Trentino, reprezentacja Słowenia i włoska drużyna z Turynu. Po wygranej 2:0 z tą ostatnią i porażce z Trentino 0:2 (ostatecznie trzecie miejsce w turnieju) przyszło bić się o awans ze Słowenią. Pierwszy set to nerwowa gra Ostródy i porażka do 23. SMS musiał wygrać dwa następne sety, aby awansować do najlepszej szesnastki turnieju. Tak też się stało. W obu partiach mocno przeważali zawodnicy z Polski, pokonując kadrę Słowenii 2:1.
W 1/8 finału turnieju rywalem Ostródy był zespół Powervolley Milano. Od tej fazy rozgrywek grano już do trzech wygranych setów. Pierwsza odsłona to pewna wygrana ostródzian. Kolejne dwie padły już łupem włoskiej drużyny głównie za sprawą pewniejszej i skuteczniejszej gry w ataku. Wydawało się, że w czwartej partii ten mecz się zakończy, bo Włosi wyraźnie przeważali. Nic bardziej mylnego. Ostróda doprowadziła do remisu, a potem wyrównaną końcówkę seta rozstrzygnęła na własną korzyść. Piąta odsłona to niemoc w ataku zespołu z Polski i skuteczne kontry Milano. Przy stanie 4:11 SMS jeszcze się pobudził i doprowadził do wyniku 9:11. W końcówce jednak lepsi byli rywale i to oni zameldowali się w ćwierćfinale. Ostródzie przyszło mierzyć się o miejsca 9-16 w turnieju. SMS zanotował w tej fazie rozgrywek dwie porażki: 1:3 z La Piave Volley i 0:3 z kadrą Niemiec. Ostatecznie uplasował się na 16. miejscu w rozgrywkach.
Cornacchia World Cup zdominowała reprezentacja Włoch, nie przegrywając żadnego meczu w turnieju.

W zespole reprezentacji Polski zagrał również zawodnik NTS-u - Jakub Czerwiński.