Półfinały wojewódzkie w minisiatkówce Kinder+Sport Drukuj
odsłon: 317
Wpisany przez NTS   
niedziela, 28 kwietnia 2019 22:23

kindW sobotę 27 kwietnia w Grudziądzu, a w niedzielę 28. w Świeciu odbył się drugi etap rozgrywek wojewódzkich Kinder+Sport w minisiatkówce chłopców i dziewcząt. Tym razem NTS reprezentowało 5 zespołów - jedna dwójka, dwie trójki i jedna czwórka wśród chłopców i jedna trójka w kategorii dziewcząt.

W kategorii dwójek najmłodsi siatkarze NTS-u (Karol Leppert, Hubert Majewski) zagrali 5 meczów. Niestety przegrali wszystkie, ale zyskali cenne doświadczenie.

W kategorii trójek oba zespoły (Szymon Dymek, Nikodedm Turbiarz, Kacper Walkowiak, Kacper Pilarski oraz Wojciech Tyckun, Krystian Kot, Filip Koryluk, Marcel Podemski) trafiły do tej samej grupy. Po rozegraniu 5 meczów: ze Stalą Grudziądz, SP60/Chemik Bydgoszcz, AZS-em Toruń, SP4 Bydgoszcz oraz między sobą zespoły zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce. Do finału awans zapewniony miały 4 zespoły z grupy, więc pierwszy zespół uzyskał zagra w finale wojewódzkim.

W kategorii czwórek Nakło (Marceli Adasiak, Mikołaj Garbaciak, Piotr Marasz, Miłosz Sieracki) musiało się zmierzyć z Kosetem Grudziądz, SP 4 Bydgoszcz i Budowlanką Toruń. Po przegranej z Kosetem 20:25 NTS wygrał z Budowlanką do 15 oraz SP4 do 17 i dzięki zajęciu 2 miejsca w grupie uzyskał awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 18 maja w Grudziądzu.

Dziewczęta w niedzielę grały w Świeciu. NTS w kategorii trójek reprezentowały: Zofia Brukwicka, Jagoda Buryta i Aurelia Tyckun. Dziewczęta trafiły do 7-zespołowej grupy. Po wygraniu 3 spotkań uplasowały się na miejscach 3-5 (ex aequo z Inowrocławiem oraz Włocławkiem) i nie uzyskały awansu do kolejnego etapu.

 

Najbliższe mecze w Nakle

MŁODZIK

 NTS Trójka Nakło
BKS Chemik II Bydgoszcz
SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka
AZS OŚ Toruń

niedziela, 12 stycznia godz. 10:00
sala ZSP 3 w Nakle

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2