Minisiatkówka. W Grudziądzu dwie trójki i czwórka z awansem. Drukuj
odsłon: 414
Wpisany przez NTS   
niedziela, 14 kwietnia 2019 10:30

kinder 2019 1W sobotę w Grudziądzu odbył się II etap wojewódzkiego turnieju minisiatkówki chłopców Kinder+Sport. Na zawodach pojawiło się aż 99 drużyn w trzech kategoriach. NTS był reprezentowany przez 5 zespołów dwójek, 3 zespoły trójek i jeden w kategorii czwórek. Awans wywalczyły dwie trójki i czwórka.

Dwójki
Po losowaniu 46 zespołów zostało podzielonych na 6 grup, w których grano "każdy z każdym" jednego seta do 15. Awans do kolejnego etapu uzyskiwały 4 zespoły z każdej grupy. Niestety żadnej drużynie z Nakła ta sztuka się nie udała. Warto zaznaczyć, że jeden z zespołów przegrał awans minimalnie stosunkiem małych punktów.
W tej kategorii grali: Łęga Nikodem, Leppert Karol, Markuszewski Mikołaj, Pogoda Kacper, Kubiński Jakub, Konefał Marcel, Pewniak Filip, Mikietyński Seweryn, Leppert Cezary, Jopek Antoni, Kauc Jan, Sowa Wiktor, Wardziński Nicolas, Stupieńko Nikodem.

Trójki
20 zespołów zostało podzielonych na 4 grupy po 5. W tej kategorii rozgrywano jednego seta do 18, a awans uzyskiwały po trzy z każdej grupy. Do kolejnego etapu awansowały dwa zespoły - Nakło 1  w składzie Dymek Szymon, Turbiarz Nikodedm, Walkowiak Kacper, Pilarski Kacper oraz Nakło 2 w składzie Tyckun Wojciech, Kot Krystian, Koryluk Filip, Podemski Marcel. Trzeci zespół w tej kategorii, grający w składzie Łąpieś Marcin, Stepka Joachim, Kopecki Bartek, zajął 5 miejsce w grupie i nie wywalczył awansu.

Czwórki
W tej kategorii do rywalizacji przystąpiło zaledwie 13 zespołów. Zostały one podzielone na 3 grupy i rozgrywano jednego seta do 25. Awans do kolejnego etapu uzyskiwały po 3 zespoły z każdej grupy i jeden z najlepszym bilansem z czwartego miejsca. NTS zagrał w składzie Marceli Adasiak, Mikołaj Garbaciak, Piotr Marasz, Miłosz Sieracki i trafił do grupy 5-zespołowej. W tejże wygrał 2 mecze (Koset 2 i Stal 2) oraz 2 przegrał (z SP 60/Chemik i SP Łochowo). Dwie wygrane dały chłopakom 3 miejsce i awans.

 

Kolejny etap, czyli półfinał wojewódzki, odbędzie się w sobotę 27 kwietnia w Grudziądzu.

Poniżej link do zdjęć (i kilku krótkich filmów) z turnieju:
https://photos.app.goo.gl/5uzqscAgPPe52nV36

 

Zdjęcia wyników wszystkich grup:
https://photos.app.goo.gl/kzDhFksc4nAPCsDJ7

 

Najbliższe mecze w Nakle

MŁODZIK

 NTS Trójka Nakło
BKS Chemik II Bydgoszcz
SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka
AZS OŚ Toruń

niedziela, 12 stycznia godz. 10:00
sala ZSP 3 w Nakle

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2