II liga. Dwa mecze na korzyść Stali Grudziądz. Drukuj
odsłon: 221
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 19:43

IMG 5349W sobotę i niedzielę siatkarze zespołu Womix NTS Trójka Nakło rozegrali w Grudziądzu mecze o utrzymanie w II lidze. Niestety oba na swoją korzyść rozstrzygnęła Stal, która wygrała 3:0 i 3:2.

W sobotę nakielanie nie zdołali wygrać żadnego seta. Nakielanie walczyli, ale za każdym razem w końcówkach lepsi byli gospodarze. Słaba gra z obu stron obfitująca w mnóstwo błędów sprawiła, że mecz nie był pięknym widowiskiem, a punkty zdobywano seriami.

W trzecim secie na przyład NTS przegrywał 9:11, by po dobrym okresie gry za chwilę prowadzić 13:11 i 16:12. Gdy wydawało się, że będzie dobrze, w następnych akcjach brylowali gospodarze - wyszli na prowadzenie 17:16 i 20:17. Nakielanie jeszcze wyrównali wygrywając 3 kolejne akcje (20:20), a później znów dominowała Stal.

Stal Grudziądz - Womix NTS Trójka Nakło 3:0 (25:19, 25:21, 25:22)

W niedzielę mecz zaczął się znów od wyrównanej gry - do stanu 13:13 jedenaście razy na tablicy był remis. Stal odskoczyła na 16:14, ale NTS zdołał wyrównać (19:19), a po dobrym ataku Marcela Liszewskiego i asie Piotra Duszaka, wyszedł na prowadzenie 22:20. Zawodnicy z Grudziądza walczyli i mieli aż 3 piłki setowe. Nakielanie też się nie poddawali i po ładnej walce na przewagi zakńczyli seta 29:27. Początek drugiego seta należał do gospodarzy. Skuteczne zagrywki (5 asów w tym secie) i dobre ataki dały Stali prowadzenie 11:5 i 13:7. Womix przeczekał ten napór i doprowadził do remisu 15:15 po świetnym okresie gry środkowych - Macieja Świtalskiego oraz Piotra Duszaka. Dalsza dobra gra dała nawet prowadzenie 19:16 i 20:17, ale 4 błędy w 4 kolejnych akcjach przywróciły Grudziądz do życia. W zaciętej walce na przewagi lepsi okazali się tym razem gospodarze. Trzeci set znów wyrównany do stanu 19:18 dla Grudziądza. W zespole z Nakła coś się zacięło i do końca seta zespół nie zdobył już punktu... Początek kolejnej odsłony należał do Stali (6:2, 8:4, 10:8). Mimo popełnianych błędów w dalszej części gry warunki dyktowali nakielanie. Wyszlina prowadzenie 11:10, 16:13, 18:14 i nawet 21:16. Znów błedy w końcówce, i znów słabszy okres gry - remis 22:22. Dwa niespodziewane ataki środkiem Macieja Świtalskiego dały wygraną w czwartym secie. Tie-break wyrównany do 8:8. W trzech klejnych akcjach skutecznymi kontratakami popisał się Piotr Gabrych i wyprowadził Grudziądz na prowadzenie 11:8. Nakło jeszcze powalczyło (12:14), ale mecz wygrała Stal.

KS Stal Grudziądz - Womix NTS Trójka Nakło 3:2 (27:29, 25:23, 25:18, 23:25, 15:12)

NTS zagrał w składzie: Piotr Duszak, Maciej Świtalski, Wojciech Kozłowski, Patryk Kurowski, Filip Strojny, Marcel Liszewski, Damian Perczak oraz Wiktor Olejniczak, Antoni Kwasigroch, Jakub Majewski.

W rywalizacji do 3 zwycięstw Grudziądz prowadzi 2:0. W następny weekend gra przenosi się do Nakła. Mecz w sobotę rozpocznie się o 17:00, a jeżeli NTS wygra, to kolejny w niedzielę o 13:00. W razie remisu piąty mecz rozegrany zostanie w środę 10. kwietnia w Grudziądzu.