II liga. Womix przegrywa u siebie z Czarnkowem. Drukuj
odsłon: 301
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 25 marca 2019 17:53

img 4909W sobotę 23 marca o 17:00 w Sali ZSP nr 3 w Nakle odbył się trzeci mecz pierwszej rundy play-out pomiędzy zespołami Womix NTS Trójka Nakło i MKS Steico Noteć Czarnków. Dwa pierwsze mecze wygrał u siebie Czarnków, odpowiednio 3:1 i 3:2. W trzecim również okazał się lepszym zespołem wygrywając 3:2.

Przed meczem podczas prezentacji drużyn nastąpiło uroczyste wręczenie medali oraz pucharów dla juniorów oraz kadetów NTS Trójka Nakło. Juniorzy w tym sezonie wywalczyli mistrzostwo województwa, natomiast kadeci zajęli II miejsce w województwie.

Początek I seta należał do przyjezdnych, którzy wyszli na 3 punktowe prowadzenie 12:9. W końcówce wynik się wyrównał(20:20), a po zaciętej walce lepsi okazali się gospodarze wygrywając tego seta na przewagi do 25.
W drugim secie do stanu 20:20 trwała walka punkt za punkt. Później lepszy okres gry gości dał im wyjście na prowadzenie i zwycięstwo do 23.
Od początku trzeciego seta to nakielanie dominowali na siatce i szybko doprowadzili do wysokiego prowadzenia 9:5. Później NTS powiększał swoją przewagę(20:12) i zdecydowanie wygrał tę partię do 18.
W czwartej odsłonie od początku trwała walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać więcej niż dwóch punktów przewagi. Podobnie jak w drugim secie końcówka należała do podopiecznych Łukasza Grabowskiego. Czarnków wygrał tę partię do 26. O wszystkim musiał więc zadecydować tie-break.
Tie-break był bardzo wyrównany do stanu 11:11. Później lepszy okres gry gości z Czarnkowa dał im wyjście na prowadzenie 13:11. Nakielanie zdołali zdobyć jeszcze jeden punkt i przegrali tę partię do 12 i całe spotkanie 3:2.

Womix NTS Trójka Nakło - MKS Steico Noteć Czarnków 2:3 (27:25, 23:25, 25:18, 26:28, 12:15)

Womix: Duszak, Świtalski, Kwasigroch, Kurowski, Strojny, Kozłowski, Perczak oraz Liszewski, Olejniczak, Majewski, Kwiatkowski, Zieliński.

W kolejnej rundzie NTS zagra w II play-out ze Stalą Grudziądz. Pierwsze spotkanie odbędzie się 30 marca w Grudziądzu.