Zakończenie Nakielskiej Ligi Siatkówki 2018/2019. Drukuj
odsłon: 344
Wpisany przez TM   
poniedziałek, 25 marca 2019 16:05

20190324 1346210W niedzielę 24 marca odbyła się finałowa runda play-off Nakielskiej Ligi Siatkówki sezonu 2018/2019. Mistrzem VIII edycji NLS został obrońca tytułu NTS Juniorzy, wicemistrzostwo wywalczyli zawodnicy Atomowe Byki, a trzecie miejsce w tym sezonie należy do zespołu Stara Gwardia NTS.

Po rozegraniu finałowego spotkania, nastąpiło uroczyste zakończenie sezonu i rozdanie nagród na którym byli obecni: dyrektor ZOOiR Anna Biniakowska, prezes NTS 3 Nakło Artur Sierzchuła oraz radni Gminy Nakło Jan Grabarski oraz Michał Krzoska.

W tym sezonie udział w rozgrywkach wzięło 9 zespołów(90 zawodników). Rozegrano 54 spotkań w 14 kolejkach.

Najwartościowsi zawodnicy (w ocenie organizatorów) w swoich drużynach:
Radosław Kokoszewski (Mrocza)
Paweł Gomulak (Pol-Ast)
Jakub Kiersznicki (NTS Kadeci)
Dawid Majewski (Atomowe Byki)
Miłosz Miękczyński (Lupus Team Sicienko)
Jakub Majewski (NTS Juniorzy)
Filip Adler (3S Bydgoszcz)
Mariusz Grochala (Olimpia)
Waldemar Wnuk (Stara Gwardia NTS)

Przyznano również nagrody specjalne. Otrzymały je dwie kobiety grające w tym sezonie – Weronika Świderska i Wiktoria Ceglarska.

Odbyło się również losowanie wśród wszystkich zawodników, którzy rozegrali co najmniej 5 setów w lidze. W wyniku losowania jedna z nich otrzymała w nagrodę buty do siatkówki. Szczęśliwcem okazał się Andrzej Manowski (Stara Gwardia NTS).

Wyróżnienia indywidualne na podstawie prowadzonych statystyk oraz w ocenie organizatorów:
• Najlepszy zagrywający – Denys Marchenko (3S Bydgoszcz) – 34 pkt.
• Najlepszy blokujący – Paweł Gomulak (Pol-Ast) – 20 pkt.
• Najlepszy atakujący – Denys Marchenko (3S Bydgoszcz) – 118 pkt.
• Najlepszy rozgrywający – Andrzej Manowski (Stara Gwardia NTS)
• Najlepszy punktujący – Denys Marchenko (3S Bydgoszcz) – 163 pkt.
• Najlepszy przyjmujący – Jan Kwasigroch (Atomowe Byki)
• Najlepszy broniący – Dariusz Pochylczuk Atomowe Byki)
• MVP Ligi – Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy)

Ostateczna kolejność zespołów w VIII edycji NLS:
1. NTS Juniorzy
2. Atomowe Byki
3. Stara Gwardia NTS
4. 3S Bydgoszcz
5. Olimpia
6. NTS Kadeci
7. Pol-Ast Bydgoszcz
8. Mrocza
9. Lupus Team Sicienko

Zdjęcia z ostatniej kolejki oraz zakończenia.

Jako koordynator NLS chciałbym podziękować:
• wszystkim zawodnikom za stworzenie fajnego widowiska na wysokim poziomie oraz promowanie siatkówki w Nakle,
• wszystkim kibicom za częste odwiedzanie sali i dopingowanie swoim drużynom,
• dyrektorowi ZSŻŚ Kazimierzowi Toczko i Starostwu Powiatowemu za udostępnienie sali,
• dyrektorowi ZOOiRu Annie Biniakowskiej za wspieranie działań związanych ze sportem,
• obsłudze ligi: sędziemu Krzysztofowi Gillowi, protokolantowi Stanisławowi Kwasigrochowi oraz pielęgniarce pani Agnieszcze Jachimiak,
• Mojej narzeczonej Weronice za cierpliwość i wyrozumiałość :)
• Michałowi Nowakowi oraz Arturowi Sierzchule za wsparcie i dobre rady,
• Ani Mrozek za pomoc w dokumentach,
• Antkowi Kwasigrochowi za pomoc przy stoliku sędziowskim,
• nakielskim mediom za promocje naszej ligi na swoich stronach i gazetach,
• wszystkim, których tutaj nie wymieniłem, a wspierają naszą ligę – wielkie DZIĘKI!

Serdecznie pozdrawiam koordynator ligi Tomasz Marach

We wrześniu ruszamy z zapisami do kolejnego, miejmy nadzieje jeszcze bardziej ciekawszego sezonu 2019/2020.

 

Najbliższe mecze w Nakle

MŁODZIK

 NTS Trójka Nakło
BKS Chemik II Bydgoszcz
SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka
AZS OŚ Toruń

niedziela, 12 stycznia godz. 10:00
sala ZSP 3 w Nakle

 

Sponsorzy





BS Nako

S.O.S.

sos

s2