II liga. Dwumecz w Międzyrzeczu na korzyść gospodarzy. Drukuj
odsłon: 117
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 18 lutego 2019 20:21

IMG 1881W sobotę 16 lutego siatkarze zespołu Womix NTS Trójka Nakło udali się do Międzyrzecza, by rozegrać z tamtejszym Orłem 2 mecze (sobota i niedziela) pierwszej rundy play-off. W obu meczach lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 3:0 i 3:2.

Pierwszy mecz zaplanowano w sobotę o 18:00. Gospodarze świetnie rozpoczęli mecz głównie za sprawą Bartosza Jastrowicza, który do stanu 7:2 zdobył 6 punktów dla swojego zespołu. Nakielanie walczyli, ale mimo wyrównanej gry, własne błędy nie pozwalały im zbliżyć się do przeciwnika na mniej niż 3 punkty (12:9, 16:12, 18:22). Orzeł wygrał pewnie do 19. W drugim secie znów zaczęło się od dość wysokiego prowadzenia gospodarzy - 4:1 i 11:5. Siatkarze NTS-u na chwilę zmniejszyli straty (11:8, 13:10), ale w drugiej części seta nie potrafili wykonać kończącego ataku, znów dał znać o sobie Jastrowicz, i NTS zdołał zdobyć tylko 13 punktów. Trzecia partia zaczęła się lepiej. Po dwóch punktowych blokach (Duszak, Strojny) i asie Marcela Liszewskiego NTS prowadził 6:3, a chwilę później po ataku Duszaka przy stanie 8:4 trener gospodarzy poprosił o czas. Międzyrzecz wrócił szybko wyrównując na 12:12. Dobry okres gry środkowego gospodarzy - Miłosza Olejniczaka wyprowadził Orła na prowadzenie 17:14 i 19:16. Nakielanie nie poddali się i po serii 4 punktów prowadzili 20:19. Później był jeszcze remis 22:22, ale w końcówce skuteczniejszy był Orzeł, który wygrał do 22.

KS Orzeł Międzyrzecz - Womix NTS Trójka Nakło 3:0 (25:19, 25:14, 25:22)

Womix: Duszak (7), Świtalski (2), Liszewski (12), Strojny (5), Kozłowski (6), Kwasigroch (2), Perczak (L) oraz Majewski i Olejniczak.

Następnego dnia zespoły zagrały o godzinie 17:00. Po wyrównanym początku seta na tablicy widniał remis 12:12, a gdy gospodarze zapunktowali w ataku i polu zagrywki, prowadzili 14:12. Po chwili jednak 6 kolejnych akcji wygrali siatkarze NTS-u (w tym dwa bloki z rzędu Wojciecha Kozłowskiego), dzięki czemu wyszli na prowadzenie 18:14. Do końca seta nakielanie popełnili zaledwie 1 własny błąd (6 w całym secie) i pewnie wygrali do 19. W drugiej odsłonie meczu gospodarze wzmocnili zagrywkę, a Womix zupełnie sobie z nią nie radził. Wyniki 4:0, 9:2, 11:5 nie napawały optymizmem. Gospodarze byli na fali, a zdobywając 6 kolejnych punktów prowadzili aż 17:5. Dalsza część seta była wyrównana, ale strat nie udało się zmniejszyć. Od początku trzeciego seta do stanu 16:13 gospodarze utrzymywali 2-3 punktową przewagę. Po czasie dla trenera Zielińskiego (18:15) nakielanie podobnie jak w pierwszym secie zanotowali 6-punktową serię i wyszli na prowadzenie 21:18, by po zaciętej końcówce wygrać 25:23. Czwarta partia znów była zacięta, aż do stanu 17:17. W końcowej części seta nakielanom zabrakło skuteczności i przegrali do 20.  W decydującym secie Orzeł rozpoczął trzema punktowymi blokami, a po chwili prowadził już 6:1. NTS "złapał oddech" dopiero przy stanie 10:3. Nakielanie zmniejszyli straty do zaledwie 2 punktów (13:11), ale seta nie zdołali wygrać.

KS Orzeł Międzyrzecz - Womix NTS Trójka Nakło 3:2 (19:25, 25:12, 23:25, 25:20, 15:11)

Womix: Duszak (13), Świtalski (6), Liszewski (12), Strojny (1), Kozłowski (17), Kwasigroch (7), Perczak oraz Majewski (2) i Olejniczak (1).

W rywalizacji do 3 zwycięstw Orzeł prowadzi 2:0. Kolejne spotanie odbędzie się w sobotę 2 marca (za 2 tygodnie) w Nakle. W razie wygranej gospodarzy czwarty mecz odbędzie się w niedzielę 3 marca, a gdyby stan rywalizacji wyniósł 2:2, to piąte spotkanie odbyłoby się w środę 6 marca w Międzyrzeczu.