Kadeci NTS Trójka Nakło - Wicemistrzami województwa Kujawsko-Pomorskiego! Drukuj
odsłon: 177
Wpisany przez NTS   
niedziela, 10 lutego 2019 12:40

img 7355W piątek kadeci NTS Trójka Nakło rozegrali u siebie spotkanie z Kosetem Grudziądz. Był to mecz rozegrany awansem w ramach 14 kolejki ligi wojewódzkiej kadetów. Nakielanie zwyciężyli 3:1 odnosząc 13 zwycięstwo z rzędu.

Początek pierwszego seta należał do gospodarzy, którzy rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 5:1. W kolejnej fazie nakielanie powiększali swoją przewagę (10:5, 15:7, 20:9) i pewnie wygrali tego seta do 10. Warto dodać, że zawodnicy z Grudziądza popełnili 10 własnych niewymuszonych błędów.

W drugim secie nakielanie zaczęli podobnie jak w poprzednim prowadząc 5:2. Goście z Grudziądza tym razem nie odpuścili i zaczęli odrabiać straty 7:7, a nawet zdołali wyjść na prowadzenie 9:7. NTS przeżywał mały kryzys w ataku, a Koset zdobywał punkty seriami (14:10, 20:15). W końcówce seta nakielanie zdołali jeszcze zmniejszyć prowadzenie gości do jednego punktu (24:23), ale ostatni punkt w secie należał do Kosetu.

W trzeciej odsłonie podrażnieni porażką nakielanie zaczęli od prowadzenia 4:0. NTS zdecydowanie poprawił swoją skuteczność na siatce i dzięki temu powiększał swoją przewagę(12:7, 15:9, 18:11). Do końca seta Trójka kontrolowała wynik i pewnie wygrała trzeciego seta do 17.
W czwartej partii początek należał po raz kolejny dla gospodarzy (8:5). Z czasem NTS powiększył swoją przewagę do 8 punktów (18:10). Dobra gra sprawiła, że w Grudziądz w końcówce zmniejszył stratę do zaledwie dwóch punktów (23:21). Ostatecznie 25 punkt jako pierwsi zdobyli nakielanie i to oni wygrali tego seta do 22 i całe spotkanie 3:1.


NTS Trójka Nakło – TS Koset Grudziądz 3:1 (25:10, 23:25, 25:17, 25:22)

NTS wystąpił w składzie: Borys Tacikowski (3 pkt), Piotr Szarszewski (11), Jakub Kiersznicki (5), Hubert Kwiatkowski (12), Mateusz Grudzinski (6), Antoni Kwasigroch (19) oraz Bartosz Jaruzal, Nicolas Marasz (libero), Wojciech Bebło i Michał Nurczyński (1) .
Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.


W sobotę 9 stycznia kadeci NTS Trójka Nakło wybrali się do Bydgoszczy na spotkanie w ramach XIII kolejki ligi wojewódzkiej kadetów. Tym razem nakielanie zagrali z pierwszym zespołem klubu BKS Chemik. Było to ostatnie spotkanie w lidze wojewódzkiej, które decydowało o mistrzostwie. Nakielanie przegrali 3:0 i ostatecznie zostali wicemistrzami województwa.

Początek pierwszego seta należał do Trójki, która wyszła na prowadzenie 4:1. Bydgoszczanie szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu 4:4. Później trwała walka punkt za punkt do stanu 14:13. W kolejnych akcjach, to gospodarze częściej wychodzili zwycięsko i powiększali swoją przewagę(21:19). Nakielanie zdołali zdobyć jeszcze jeden punkt w tym secie, aby przegrać go do 20.
W drugiej odsłonie do stanu 9:9 żadna z drużyn nie uzyskała większej niż dwupunktowej przewagi. Później lepszy okres gry siatkarzy Chemika na siatce dał gospodarzom prowadzenie 15:10. Nakielanie nie odpuszczali walcząc o każdy punkt. Udało im się zmniejszyć stratę do dwóch punktów (21:19). Końcówka należała jednak do podopiecznych Macieja Kwiatkowskiego i to oni wygrali tego seta do 21.

W trzeciej partii Chemik zaczął od prowadzenia 3:1. W kolejnych akcjach nakielanie mieli duże problemy w skuteczności na siatce, a gospodarze kończyli praktycznie wszystkie ataki. Chemik powiększał swoją przewagę (12:5, 18:10). Nakielanie zdołali zdobyć jeszcze 3 punkty i ostatecznie przegrali do 13 i całe spotkanie 3:0. Warto dodać, że gospodarze w tym secie zdobyli 22 punkty po własnej akcji!

Po meczu Antoni Kwasigroch (NTS Trójka Nakło) powiedział: „Szkoda dzisiejszego meczu. Zagraliśmy słabe spotkanie, natomiast przeciwnik- trzeba przyznać, grał na wysokim poziomie. Drugie miejsce w województwie- plan minimum wykonany, natomiast szkoda, że w ostatniej kolejce straciliśmy lidera. Byliśmy blisko mistrzostwa, natomiast to Chemik na nie zasłużył. Czeka nas teraz okres, który musimy ciężko przepracować, aby liczyć się w gronie najlepszych drużyn w Polsce."

BKS Chemik I Bydgoszcz - NTS Trójka Nakło 3:0 (25:20, 25:21, 25:13)

NTS wystąpił w składzie: Borys Tacikowski (1 pkt), Piotr Szarszewski (1), Jakub Kiersznicki (5), Hubert Kwiatkowski (6), Mateusz Grudzinski (4), Antoni Kwasigroch (kpt) (15) oraz Nicolas Marasz (Libero) , Bartosz Jaruzal (3) i Michał Nurczyński. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Było to ostatnie spotkanie kadetów w lidze wojewódzkiej. NTS wygrał 13 meczów na 14 rozegranych spotkań. Ostatecznie nakielanie zajęli drugie miejsce w tabeli i zdobyli tytuł wicemistrzów województwa. Tym samym NTS awansował do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetów, które odbędą się w dniach 7-10 marca. Miejsce rozgrywek jest jeszcze nieznane.

Zobacz tabelę.

WICEMISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO KADETÓW W PIŁCE SIATKOWEJ: Antoni Kwasigroch(kapitan), Mateusz Grudzinski, Jakub Kiersznicki, Hubert Kwiatkowski, Nicolas Marasz, Borys Tacikowski, Piotr Szarszewski, Bartosz Jaruzal, Wojciech Bebło i Michał Nurczyński.
Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2