NTS Trójka Nakło - Mistrzem województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów! Drukuj
odsłon: 258
Wpisany przez NTS   
niedziela, 03 lutego 2019 22:19

51637199 2082315218533306 7792250313481650176 nTrzeciego lutego na sali ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią odbył się mecz o mistrzostwo województwa juniorów w piłce siatkowej. Miejscowy NTS podejmował BKS Chemik Bydgoszcz II. W pierwszej rundzie to Bydgoszczanie wygrali u siebie 3:2. Stawką były nie tylko złote medale w wojewódzkiej lidze, ale prawdopodobnie także możliwość rozgrywania Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski na własnym terenie.

Początek pierwszego seta to nerwowa gra po obu stronach siatki. Żadna z ekip nie osiągnęła większej przewagi. Wynik wciąż oscylował w okolicach remisu, częściej jednak oczko więcej mieli nakielanie. W końcówce NTS przegrywał już 22:23, jednak przy wsparciu licznie zgromadzonej publiczności nie dał sobie wyrwać zwycięstwa w pierwszej partii. Warto dodać, że Chemik zdobył blokiem aż 7 punktów. W drugiej odsłonie na trzypunktowe prowadzenie wyszli zawodnicy z Nakła nad Notecią (8:5, 9:6). Wtedy jednak Chemik zniwelował stratę tylko do jednego oczka (11:10, 15:14). Dobra gra NTS-u w końcowej fazie seta sprawiła, że ten padł ich łupem (25:20). W trzeciej i jak się okazało ostatniej partii, Chemik wyszedł na boisko bez wiary w zwycięstwo, natomiast NTS skutecznie i z determinacją wykorzystywał błędy rywali. Odsłona nie przyniosła większych emocji– pewne zwycięstwo Trójki Nakło i tym samym mecz zakończył się wynikiem 3:0.
Po spotkaniu trener Tomasz Marach podsumował: „Przed meczem wiedzieliśmy, że to spotkanie z drugim zespołem bydgoskiego chemika nie będzie należał do łatwych i tak też było, mimo zwycięstwa 3:0. Zagraliśmy bardzo solidnie pod względem taktycznym, szybko reagowaliśmy i korygowaliśmy nasze błędy, co mnie bardzo cieszy, ponieważ potrafiliśmy szybko odbudować się w krytycznych sytuacjach. W tym meczu każdy dołożył swoją cegiełkę i pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną. Zostaliśmy mistrzami województwa i od jutra będziemy się już przygotowywać do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, w których występować będziemy jako gospodarz. Przy okazji chciałem bardzo podziękować wszystkim kibicom za przybycie oraz wsparcie podczas tego spotkania."

Pierwszy raz w historii NTS Trójka Nakło został mistrzem województwa w kategorii juniorów. Dzięki temu w dniach 21-24 lutego Ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorów odbędzie się najprawdopodobniej w Nakle nad Notecią. Już dzisiaj zapraszamy na to siatkarskie wydarzenie. Warto wspomnieć o sporej frekwencji na niedzielnym meczu, która również pomogła osiągnąć historyczny sukces nakielan.

Zdjęcia.

NTS Trójka Nakło – Chemik Bydgoszcz II (25:23, 25:20, 25:15)

Mistrzami województwa kujawsko-pomorskiego juniorów w piłce siatkowej zostali: Borys Tacikowski (3- liczba punktów w meczu z Chemikiem), Jakub Majewski (12), Piotr Szarszewski, Mikołaj Gardyza (13), Maciej Świtalski (7), Hubert Kwiatkowski (3), Antoni Kwasigroch (kpt.) (10), Nicolas Marasz, Jakub Ziółkowski, Michał Nurczyński, Bartosz Jaruzal (1), Mateusz Wałoszyński, Wojciech Bebło, Mateusz Grudzinski, Dorian Płócienniczak oraz Jakub Kiersznicki. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2