Dwa mecze i dwie porażki w II lidze. Drukuj
odsłon: 111
Wpisany przez NTS
niedziela, 27 stycznia 2019 23:34

20190127 160301W tym tygodniu siatkarze II-ligowego Womix-u rozegrali dwa mecze. W sobotę u siebie zmierzyli się ze Stalą Grudziądz, a w niedzielę na wyjeździe z Treflem Lębork. Niestety oba spotkania zakończyły się przegraną w stosunku 3:1.

Początek meczu ze Stalą był wyrównany. Później nakielanie wyszli na prowadzenie (10:8) i utrzymali je aż do stanu 20:17. Dwa skuteczne bloki i świetne obrony sprawiły, że Grudziądz wygrał 5 kolejnych piłek i wyszedł na prowadzenie 22:20. Siatkarze NTS-u wyrównali (22:22), ale w końcówce lepsi byli goście.
W drugim secie Stal zagrała koncertowo i popełniając zaledwie 4 błędy własne (przy 11 błędach NTS-u) wygrała pewnie 25:18.
Trzecia odsłona spotkania to znów wyrównana walka. W końcówce zawodnicy Womix-u grali w kratkę dobre akcje przeplatając błędami. Wygrywali 21:18, po chwili 21:20, później 24:20, by wygrać dopiero 25:23.
W czwartym secie Grudziądz pokazał swoją siłę. 4 asy serwisowe, dobra obrona i skuteczne kontrataki dały im pewne zwycięstwo do 17.

Womix NTS Trójka Nakło - KS Stal Grudziądz 1:3 (23:25, 18:25, 25:23, 17:25)

NTS: Duszak (6), Świtalski (6), Strojny (3), Olejniczak (2), Kwasigroch (8), Kurowski (10) , Perczak (L) oraz Liszewski (10), Kozłowski (3), Majewski, Kwiatkowski.

W niedzielę NTS mierzył się z Treflem Lębork. W pierwszym secie gospodarze dzięki bardzo mocnej zagrywce szybko zbudowali sobie kilkupunktową przewagę (7:3, 12:6). Później gra toczyła się "punkt za punkt", ale do końca seta nakielanom nie udało się zmniejszyć strat. Przegrali do 22.
W drugim secie Trefl dalej ryzykował w polu zagrywki. Tym razem zepsuł jednak aż 9 zagrywek, co przy dobrej grze zawodników z Nakła sprawiło, że to goście wygrali 25:22.
Trzecia partia zaczęła się idealnie. Womix prowadził 5:1 i 7:2. Trefl jednak szybko powrócił do gry i po kilku akcjach zdołał doprowadzić do remisu 9:9. W dalszej części toczyła się wyrównana walka. Nakielanie mieli piłkę setową (24:23) jednak po walce na przewagi zwycięsko z tej partii wyszli zawodnicy z Lęborka.
W czwartym secie Trefl kontynuował silną zagrywkę, ale znacznie zmniejszył liczbę własnych błędów. NTS miał kłopoty z przyjęciem i wyprowadzeniem skutecznego ataku, co szybko odbiło się na wyniku. Gospodarze wygrali pewnie do 16.

Trefl Lębork - Womix NTS Trójka Nakło 3:1 (25:22, 22:25, 27:25, 25:16)

NTS: Duszak (8), Świtalski (5), Strojny (4), Liszewski (12), Kwasigroch (9), Kurowski (11), Perczak (L) oraz Majewski, Olejniczak, Kwiatkowski, Kozłowski (2).

Za tydzień NTS zagra ostatni mecz fazy zasadniczej, w którym zmierzy się na wyjeździe z Zieloną Górą.