Międzynarodowy mecz towarzyski w Trójce Drukuj
odsłon: 192
Wpisany przez NTS
czwartek, 24 stycznia 2019 12:58

20190123 195747W środę 23 stycznia w sali ZSP3 w Nakle odbył się mecz towarzyski pomiędzy zawodnikami klubu NTS Trójka Nakło a siatkarzami reprezentującymi Uniwersytet w Pekinie. Mecz umówiony na 5 setów wygrali nakielanie 4:1.

Chińscy zawodnicy przebywają na co dzień w Gdańsku, gdzie pod okiem trenera Skrobeckiego i Wnorowskiego uczą się gry w siatkówkę. Są to chłopcy w wieku 16-17 lat, którzy w projekcie zawartym pomiędzy Uniwersytetem w Pekinie i AWFiS w Gdańsku będą uczestniczyć przez 3 lata.

Przez znaczną część pierwszego seta prowadzili Chińczycy. Dopiero w końcówce nakielanie zagrali lepiej i wygrali 25:23. W drugim secie dobra zagrywka gospodarzy sprawiła, że Nakło pewnie wygrało do 18. W trzeciej partii na boisku pojawili się zmiennicy i przegrali do 15. Mieszany skład w IV secie wygrał do 22, a w ciekawym piątym znów górą gospodarze (15:13).

NTS Trójka Nakło - KS AZS-AWFiS Gdańsk Bejing Sport University 4:1 (25:23, 25:18, 15:25, 25:22, 15:13)

NTS: Kwasigroch (10), Majewski (10), Gardyza (15), Kwiatkowski (7), Świtalski (1), Tacikowski (2), Marasz (L) oraz Wałoszyński (8), Jaruzal (1),  Kiersznicki (4), Grudzinski (9), Płócienniczak (2), Bebło, Nurczyński, Ziółkowski (L), Szarszewski (L).

AZS: Zhong Chun, Liu Xinjie, Zhuang Shubin, Gong Xingyu, Zhu Zhongjie, Chen Bingxin, Lin Chenyan, Liu Yiping, Chen Bangde, Xin Shaohe, Jiang Xuanyu, Zou Xuyuan, Xu Wenhao, Zhang Tong, Cui Bowen. Trenerzy: Jerzy Skrobecki, Krzysztof Wnorowski.