Zwycięstwo kadetów w Bydgoszczy. Drukuj
odsłon: 133
Wpisany przez NTS   
wtorek, 08 stycznia 2019 06:49

img 7355W sobotę 5 stycznia młodzi siatkarze NTS-u wybrali się do Bydgoszczy na kolejne spotkanie w ramach XI kolejki ligi wojewódzkiej kadetów. Tym razem nakielanie zagrali z trzecim zespołem klubu BKS Chemik. Wygrali 3:1 i zanotowali jedenaste zwycięstwo z rzędu w lidze.

Początek pierwszego seta należał do gości z Nakła, którzy wyszli na prowadzenie 12:9. Gospodarze popełniali sporo błędów w ataku przez co nakielanie powiększali swoją przewagę (20:12) i ostatecznie wygrali pewnie tę partię do 18.

W drugiej odsłonie ponownie NTS wyszedł na prowadzenie 12:8. Bydgoszczanie tym razem często mylili się w polu zagrywki (6 popsutych). Pod koniec seta przewaga nadal wynosiła 4 punkty - Nakło prowadziło 19:15. Po czasie wziętym przez gospodarzy zmienił się wynik spotkania. Chemik odrobił straty i szybko wyrównał (21:21). Końcówka należała jednak do podopiecznych Tomka Maracha, którzy wygrali tego seta do 22.

W trzecim secie rolę się odwróciły i to gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 9:5, znacznie poprawiając skuteczność ataku. Nakielanie nie zwieszali głów. Odrobili straty i doprowadzili do pierwszego prowadzenia w tym secie 13:12. Później NTS prowadził już 20:17 i wydawałoby się, że nakielanie spokojnie wygrają tę partię. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Bartka Zaparuchy nie składali broni i dzielnie walczyli o każdą piłkę. Doprowadzili do remisu 25:25, a wygrywając ostatnie dwie akcje skończyli seta zwycięstwem 27:25.

Od początku czwartego seta nakielanie narzucili swój rytm. Zaczęli od prowadzenia 6:3 i do końca seta kontrolowali wynik pewnie wygrywając czwartą partię do 19. Warto dodać, że w ostatnim secie kapitan nakielan Antoni Kwasigroch zdobył dla drużyny aż 12 punktów!

Po meczu Antoni Kwasigroch (NTS Trójka Nakło) powiedział: "Cieszymy się, że wygraliśmy za trzy punkty. Martwi jednak strata seta. Nie umiemy skupić się przez cały mecz grając ze słabszym rywalem. Czeka nas teraz długa przerwa, ponieważ kolejne mecze dopiero w lutym. Musimy teraz dobrze przygotować się do najważniejszej części sezonu."

Było to jedenaste zwycięstwo z rzędu w lidze nakielskich kadetów, którzy bez porażki zajmują 1 miejsce w lidze wojewódzkiej.

Zobacz tabelę.

BKS Chemik III Bydgoszcz - NTS Trójka Nakło 1:3 (18:25, 22:25, 27:25, 19:25)

NTS wystąpił w składzie: Borys Tacikowski(2 pkt), Bartek Jaruzal(10), Jakub Kiersznicki(2), Hubert Kwiatkowski(16), Mateusz Grudziński(10), Antoni Kwasigroch(kpt)(23) oraz Nikolas Marasz(Libero), Wojtek Bebło i Michał Nurczyński Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Teraz nastąpi przerwa związana z feriami. Kolejne spotkanie kadeci rozegrają w Nakle, dopiero 2 lutego w sobotę, o 10:00 z Chemikiem II Bydgoszcz.

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2