II liga. Stoczniowiec za silny dla NTS-u. Drukuj
odsłon: 112
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 07 stycznia 2019 00:22

g01W sobotę 5 stycznia siatkarze II-ligowego zespołu Womix NTS Trójka Nakło udali się na mecz rewanżowy do Gdańska, gdzie o 15:00 mieli zmierzyć się z tamtejszym Stoczniowcem. Mecz przebiegł pod dyktando gospodarzy, którzy pewnie wygrali 3:0.

W pierwszym secie nakielanie utrzymywali się w grze do stanu 7:7. Udany atak i dwa asy serwisowe Stoczniowca dały im prowadzenie 10:7, a po kilku kolejnych akcjach było już 12:8 i 16:9. Nakielanie jeszcze trochę powalczyli (19:15), ale nie zdołali odrobić strat.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 12:11 dla GKS-u. Dobra obrona gospodarzy przyniosła im 2 punkty z kontrataku, a za chwilę dołożyli jeszcze 3 bloki w 3 kolejnych akcjach. Ze wspomnianego stanu 12:11 zrobiło się 18:11, 20:13, a set skończył się do 15.

W trzecim secie nic się nie zmieniło. Stoczniowiec silną zagrywką na tyle utrudniał przyjęcie, że nakielanie nie potrafili wyprowadzić skutecznego ataku. Od stanu 9:6 znów seria punktów gospodarzy wyprowadziła ich na 16:6 i właściwie było już po meczu. Po dokładnie godzinie gry NTS przegrał na wyjeździe nie zdobywając żadnego seta.

GKS Stoczniowiec Gdańsk - Womix NTS Trójka Nakło 3:0 (25:20, 15:25, 14:25)

Womix: Piotr Duszak (7), Maciej Świtalski (1), Wojciech Kozłowski (7), Patryk Kurowski (5), Filip Strojny (2), Marcel Liszewski (7), Damian Perczak (L) oraz Jakub Majewski, Wiktor Olejniczak. Trener: Kacper Zieliński.

W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 nakielanie podejmą na własnej hali lidera 1. grupy II ligi - zespół Orzeł Międzyrzecz.

Aktualna tabela: zobacz