Kadra U15 wygrała Mistrzostwa Europy Wschodniej! Drukuj
odsłon: 127
Wpisany przez NTS
wtorek, 18 grudnia 2018 15:45

fotKadra Polski minikadetów w siatkówce wygrała z Rosją 3:1 w Mistrzostwach Europy Wschodniej i awansowała do finału Mistrzostw Europy. Przypominamy, że II trenerem kadry jest Artur Sierzchuła.

Początek pierwszego seta należał do Polaków, którzy prowadzili 7:2. Rosjanie szybko zmniejszyli straty i po kilku kolejnych akcjach było tylko 9:8. Błąd w polu zagrywki, zepsuty atak Rosjan i as Szafrańskiego dały Polsce prowadzenie 12:8. Polacy utrzymywali przewagę. Po ataku ze środka Szafrańskiego prowadzili 16:11, a trener Rosjan zmuszony był poprosić o czas.

Przyniosło to pożądany skutek, gdyż jego zawodnicy wygrali 4 kolejne akcje. W tym momencie to trener Fijoł poprosił o czas (16:15). Ten też zadziałał. Rosjanie zepsuli zagrywkę, dwa razy błysnął Szafrański i było 20:16. Do końca seta Polska kontrolowała wynik i pewnie wygrała do 19.
Początek drugiego seta dla Rosjan, którzy prowadzili 5:2. Polacy wygrali 4 kolejne piłki (6:5), a później gra się wyrównała (7:7, 10:10). Po ataku Zubowa Rosja prowadziła 11:10, ale dobra za chwilę to Polacy cieszyli się z prowadzenia 14:11. Dobra gra Labinskiego zmniejszyła straty Rosji do 1 punktu (17:16), ale dobre zagrywki Szafrańskiego znów dały Polsce 4-punktową przewagę 20:16. Do końca seta Polska kontrolowała grę, a ostatnią piłkę kiwką z 6 strefy zakończył Olszewski (25:19).
Po wyrównanym początku trzeciej partii Rosja odskoczyła na 8:5 i 10:6. Polacy nie kończyli ataków,a przeciwnicy byli skuteczni w kontratakach szybko powiększając prowadzenie (16:10). Końcówka wyrównana, ale pod kontrolą Rosji (17:25).
Czwarty set wyrównany do stanu 9:8 dla Rosji. Od tego momentu Polacy byli wyjątkowo skuteczni, szybko wychodząc na prowadzenie 12:9 i 16:11. Po czasie dla Rosji już nic się nie zmieniło i Polska pewnie wygrała 25:16, awansując tym samym do finału Mistrzostw Europy!

Polska - Rosja 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:16)

Polska: Górowski, Kubicki, Olszewski, Szafrański, Nowik, Szymandera, Hawryluk (L) oraz Bogucki, Śliwka, Pakos, Czerwiński, Pacholski, Nowak, Jędrasik (L). Sztab szkoleniowy: Ariel Fijoł, Artur Sierzchuła, Artur Kulikowski, Krzysztof Wróbel, Kacper Goździkiewicz, Zdzisław Gogol.