EEVZA U15. Polska wygrywa z Estonią 3:0. Drukuj
odsłon: 54
Wpisany przez NTS
niedziela, 16 grudnia 2018 12:16

PolskaW swoim drugim meczu podczas Mistrzostw Europy Wschodniej rozgrywanych w Erewaniu (Armenia) reprezentacja Polski minikadetów odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem wygrała 3:0 z Estonią. Jutro Polaków czeka mecz o pierwsze miejsce w grupie z Ukrainą, która dzisiaj pewnie pokonała Gruzję 3:0.

(fot. Volleyball Federation of Armenia)

Dzisiejszy mecz nie był już tak łatwy jak wczorajszy pojedynek z Gruzją. Estonia prowadziła 3:2, ale po serii udanych zagrań Nowika Polska wyszła na prowadzenie 8:4. Po przerwie dla Estonii Polacy popełnili kilka prostych błędów i pozwolili rywalom wyjść na prowadzenie 13:12. Po czasie, tym razem dla trenera Fijoła, reprezentacja Polski wróciła do lepszej gry. Dobre zagrywki Olszewskiego (2 asy) dały prowadzenie 17:13, a za chwilę 20:15. Estonia walczyła i po błędach Polski (13 błędów w tym 8 zesputych zagrywek w I secie) zmniejszyła straty do 2 punktów (22:20). Ostatecznie to jednak Polska wygrała do 21.

W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 13:12 dla Polski. Od tego momentu nasi minikadeci zagrali skuteczniej zwiększając przewagę punktową (16:12, 18:13, 20:14) i wygrywając 25:16.

W trzecim secie Polska szybko objęła prowadzenie (4:2, 6:3, 10:5, 13:6) i mimo 5 zesputych w tym okresie zagrywek, po chwili prowadziła już 16:9. Od stanu 17:11 gra Polaków wyglądała jeszcze lepiej. Notując 8-punktową serię na koniec seta wygrali pewnie 25:11.

Po meczu kapitan reprezentacji Jakub Olszewski powiewiedział: Uważam, że musimy postarać się zwrócić uwagę na spokojniejsze wejście w mecz. W trakcie trwania każdej partii nasza gra zawiązuje się coraz bardziej i jest lepiej. Jak zagramy płynnie na naszym poziomie od pierwszych piłek, będziemy jeszcze groźniejsi dla przeciwników. A wiemy doskonale, że turniej w którym startujemy będzie tego od nas wymagał. Każde kolejne spotkanie to "finał" dlatego obiecujemy walkę od samego początku!!! Jutro zmierzymy się z drużyną z Ukrainy - godzina 9.00 czasu polskiego. Trzymajcie kciuki!

Polska - Estonia 3:0 (25:21, 25:16, 25:11)

Polska: Górowski, Kubicki (5), Olszewski (13), Szafrański (3), Nowik (13), Szymandera (9), Hawryluk (L) oraz Bogucki, Śliwka (4), Pakos, Czerwiński (1), Pacholski (1), Nowak (2), Jędrasik (L). Sztab szkoleniowy: Ariel Fijoł, Artur Sierzchuła, Artur Kulikowski, Krzysztof Wróbel, Kacper Goździkiewicz, Zdzisław Gogol.

Estonia: Void, Laus (3), Torn (6), Tamberg (7), Dapon (2), Frey (4), Tora (L) oraz Oun, Roodi (L), Vider, Murak. Trener: Argo Meressar, Marko Vantsi.

Zobacz statystyki z meczu: tutaj