II liga. Womix wygrywa w Policach. Drukuj
odsłon: 88
Wpisany przez NTS
sobota, 15 grudnia 2018 23:26

PoliceW sobotę 15 grudnia siatkarze II-ligowego Womix-u NTS Trójka Nakło udali się do Polic na mecz rewanżowy z siatkarzami tamtejszego SMS-u. W poprzedniej rundzie nakielanie wygrali 3:0. Tym razem - 3:1.

Mecz rozpoczął się od serii świetnych zagrywek Filipa Strojnego (4:0). Błędy gospodarzy i dobra gra nakielan zmusiły trenera z Polic do wzięcia czasu przy stanie 7:1. Po przerwie Police zmniejszyły straty(7:4, 8:5), ale po chwili znów lepiej grali nakielanie, którzy systematycznie powiększali prowadzenie (11:5, 14:6, 19:7, 24:9), by ostatecznie wygrać 25:11.

Po wyrównanym początku drugiej partii (3:3) gospodarze zanotowali serię 6 punktów (w tym 3 asy serwisowe) i wyszli na prowadzenie 9:3. Nakielanie odrabiali powoli straty doprowadzając do remisu 12:12 i 14:14. W drugiej części seta siatkarze SMS-u byli skuteczni w ataku (głównie blok-aut) i niespodziewanie wygrali 25:22.

W trzeciej odsłonie od stanu 10:9 nakielanie wyszlio na 16:9. Policzanie nie zdołali odrobić tej straty i przegrali do 18.

W czwartym secie od początku niewielką przewagę punktową mieli siatkarze Womix-u, choć oba zespoły punkty zdobywały seriami (3:1, 6:3, 6:6, 10:6, 10:9, 14:9, 17:11, 18:15). W końcówce nakielanie byli wyraźnie lepsi i zasłużenie wygrali 25:19.

SMS Police - Womix NTS Trójka Nakło 1:3 (11:25, 25:22, 18:25, 19:25)

Womix: Piotr Duszak (11), Maciej Świtalski (6), Filip Strojny (7), Marcel Liszewski (16), Jakub Majewski (2), Wojciech Kozłowski (22), Damian Perczak (L) oraz Patryk Kurowski (7), Mateusz Kiersznicki (L), Wiktor Olejniczak. Trener: Kacper Zieliński.

SMS: Kin, Lal, Nowak, Krech, Kopiński, Pestka, Rybak oraz Rybicki, Garstka, Nowicki, Belchnerowski, Rogoziński, Poszyler, Grzeszczak.