EEVZA. Kadra Polski minikadetów łatwo wygrała z Gruzją Drukuj
odsłon: 69
Wpisany przez NTS
sobota, 15 grudnia 2018 20:56

Dzisiaj o 12:00 polskiego czasu kadra minikadetów rozegrała swój pierwszy mecz w Mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) U15. Wygrana 3:0 z Gruzją nie sprawiła naszym siatkarzom żadnych problemów.

(fot. Volleyball Federation of Armenia)

Od początku widać było różnicę w umiejętnościach między zespołami. W każdym secie Polacy szybko osiągali przewagę i kontrolowali przebieg spotkania. Pierwszą partię Polska wygrała 25:9. Z 9 punktów własnymi akcjami Gruzini zdobyli tylko 2 punkty - jeden zagrywką i jeden atakiem. W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło. Polacy kończyli ataki, a Gruzini po prostu nie radzili sobie. W trzecim secie trener Ariel Fijoł desygnował do gry zmienników. Zaprezentowali się świetnie i tak jak koledzy "z pierwszej szóstki" nie dali rywalom szans wygrywając do 13 i kończcząc mecz w niespełna godzinę.

Polska - Gruzja 3:0 (25:9, 25:14, 25:13)

Polska: Kubicki (5), Olszewski (8), Szafrański (7), Nowik (5), Szymandera (12), Pacholski (6), Hawryluk (L) oraz Bogucki (2), Śliwka (2), Pakos (5), Czerwiński (2), Górowski (4), Nowak (4), Jędrasik (L). Sztab trenerski: Ariel Fijoł, Artur Sierzchuła, Artur Kulikowski, Krzysztof Wróbel, Kacper Goździkiewicz, Zdzisław Gogol.

Gruzja: Tevdoradze (2), Dolidze (2), Tsamalashvili, Uchadze (1), Buzaladze (4), Tchagalidze (5), Manjavidze oraz Gurtchumalidze, Macharashvili, Thalabeishvili, Skukakidze, Lobznhanidze. Trener: Sukiasov Feliks.

Jutro Polska zmierzy się z Estonią, która w swoim meczu uległa Ukrainie 0:3 (14:25,18:25, 8:25). Mecz rozpocznie się o 7:00 polskiego czasu.

Transmisja kolejnego, 4. dnia zawodów będzie dostępna na kanale YouTube (po wpisaniu EEVZA U15).

Aktualne wyniki turnieju: tutaj