Ósme zwycięstwo kadetów lidze wojewódzkiej. Drukuj
odsłon: 84
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 03 grudnia 2018 06:27

47222037 2225493741027979 4363380210855313408 nW sobotę 1 grudnia kadeci NTS Trójka Nakło udali się na mecz rewanżowy do Torunia. Gospodarzem tego spotkania była Budowlanka Toruń. Mimo okrojonego składu NTS wygrał to spotkanie 3:1 i zanotował 8 zwycięstwo z rzędu w lidze.

Pierwszy set to pełna dominacja zawodników z Nakła, którzy od początku wyszli na wysokie prowadzenie 13:1. Do końca seta NTS cały czas powiększał swoją przewagę (20:5) i pewnie wygrał tę partię do 8.

W drugim secie do stanu 12:11 dla Nakła trwała walka punkt za punkt. Później Trójka wyszła na czteropunktowe prowadzenie (15:11). Budowlanka nie składała broni i dzielnie walczyła o każdy punkt. Siatkarze z Torunia odrobili straty, a później nawet wyszli na prowadzenie 20:19. W końcówce mniej własnych błędów popełnili gospodarze i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa do 24.

W trzeciej partii nakielanie podrażnieni porażką w poprzedniej partii zaczęli od prowadzenia 6:3. Później kilka dobrych akcji gospodarzy, dało im wyjście na prowadzenie w tym secie 9:7. Od tego momentu NTS zdecydowanie poprawił swoją skuteczność na siatce. Odrobił straty, a za chwilę wyszedł na wysokie prowadzenie 16:10. Później NTS kontrolował już przebieg spotkania i dość pewnie wygrał do 16.

W czwartej odsłonie nakielanie narzucili swoje tempo gry i od początku wyszli na wysokie prowadzenie 7:2. W kolejnych akcjach NTS powiększał swoją przewagę (14:5, 21:10) i pewnie wygrał całe spotkanie.

Tabela ligi wojewódzkiej kadetów.

Budowlanka Toruń - NTS Trójka Nakło 1:3 (8:25, 24:26, 16:25, 11:25)

NTS wystąpił w składzie: Szarszewski kpt. (15 pkt.), Tacikowski (8), Grudzinski (13), Kiersznicki (10), Jaruzal (13), Nurczyński (5) oraz Marasz (libero).Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Planowo kadeci NTS Trójka Nakło mieli zagrać u siebie 8 grudnia ze SALOS-em Bydgoszcz. Ze względu na wyjazd nakielan na turniej do Malborka, to spotkanie zostało przełożone na 14 grudnia. Kolejne ligowe spotkanie zostanie rozegrane 15 grudnia. NTS ponownie wyjedzie do Torunia, tym razem przeciwnikiem będzie AZS OŚ Toruń.