V kolejka NLS. Pierwsze zwycięstwo zespołu NTS Kadeci. Drukuj
odsłon: 307
Wpisany przez TM   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 05:59

47318110 1545483478887522 947230774862544896 nW niedzielne popołudnie 2 grudnia na parkiecie sali ZSŻŚ odbyła się piąta kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. Rozegrano trzy spotkania, z których jedno było trzysetowe.

Stowarzyszenie Sympatyków Siatkówki Bydgoszcz – Stara Gwardia NTS 2:0 (25:13, 25:18)

Ten mecz miał być pierwszym poważnym sprawdzianem dla ekipy z Bydgoszczy, bowiem w dotychczasowych pojedynkach mierzyła się raczej z zespołami o mniejszym potencjale. Stara Gwardia to uznana marka, która ostatnio stoczyła wyrównany i widowiskowy bój z Juniorami. Wydawało się, że jeśli potwierdzą dobrą dyspozycję z zeszłego tygodnia, to powinni zwyciężyć w spotkaniu z SSS. Stało się jednak inaczej- w pierwszej partii dominacja bydgoszczan widoczna była od jej początku do końca. Nie musieli oni się nawet przy tym jakoś szczególnie wysilać, gdyż Gwardia grała po prostu koszmarnie. Jej zawodnicy popełniali kardynalne błędy w niemal każdym odbiciu- mnóstwo nieporozumień, ataków w aut i w siatkę, zero bloków- jednym słowem: dramat. Sympatycy zmietli przeciwników z parkietu, wygrywając do 13. Drugi set był kontynuacją poprzedniego, SSS od pierwszych jego chwil budował przewagę. W szeregach NTS-u nie widać było wiary w zwycięstwo, w połowie tej odsłony bydgoszczanie prowadzili nawet 17:8. Wówczas na zagrywce po stronie Gwardii pojawił się Waldemar Wnuk, zanotował trzy asy i sprawił, że przegrywający zniwelowali nieco straty, ale jedynie do trzech oczek. Potem gra toczyła się przez chwilę punkt za punkt, a od stanu 20:17 Sympatycy znów wykorzystali nieporadność rywali i pewnie rozegrali końcówkę, zwyciężając 25:18. Pozostają jedyną drużyną, która nie straciła jeszcze seta i stają się mocnym kandydatem do zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc gwarantujących udział w półfinałach. Najwięcej punktów zdobył w ich szeregach tradycyjnie Denys Marchenko – 10. Wśród Gwardzistów nikt nie zasłużył na wyróżnienie, pozostaje mieć nadzieję, że taki blamaż był jedynie wypadkiem przy pracy, a nie trwałą tendencją.

Mrocza- NTS Kadeci 0:2 (17:25, 22:25)

Zespół z Mroczy ciągle poszukuje pierwszych zdobyczy w tym sezonie. Ich gra wygląda z tygodnia na tydzień coraz lepiej, a dodatkowo po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach pojawił się w ich składzie Włodzimierz Nowicki, stanowiący- przynajmniej teoretycznie- ich spore wzmocnienie. Z kolei Kadeci również pozostawali bez zwycięstwa, ale przegrane tie- breaki pozostawiły ślad w tabeli w postaci dwóch punktów. Pierwszy set lepiej rozpoczęła młodzież, która wykorzystywała kilka błędów rywali i odskoczyła na pięć oczek. Jednak mroczanie nie złożyli broni i mimo czterech zepsutych zagrywek z rzędu zdołali wyrównać w połowie partii (14:14). Byli znacznie skuteczniejsi na siatce od przeciwników (12:5 w tym elemencie), ale nie zdołali dotrzymać krokom Kadetom w kluczowej fazie. Gra Mroczy załamała się w końcówce, wskutek czego to NTS cieszył się z prowadzenia 1:0. Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Trudna i regularna zagrywka Jarosława Joachimiaka sprawiła, że „przyjezdni" osiągnęli bezpieczną przewagę- 11:2. Jednak chwilę po tym nastąpiła prawdziwa zapaść w ich grze, która doprowadziła do wyrównania wyniku na 13:13. Warto podkreślić, że w tym fragmencie naprawdę solidnie zagrała cała drużyna Kadetów, która w końcu zaczęła punktować z ataku, głównie za sprawą Mateusza Grudzińskiego. Ostatnim momentem remisowym był stan po 20. Później, jak bywało to już wielokrotnie, Mrocza nie potrafiła postawić kropki nad „i" i uległa rywalom w stosunku 22:25. Nadal pozostaje bez zwycięstwa, chociaż widać promienie nadziei w jej grze. W następnej kolejce zmierzy się z Atomowymi Bykami, z którymi w przeszłości już przekonująco wygrywała. To może być dobra okazja na przełamanie, bo obie ekipy grają bardzo nierówno, więc każdy wynik jest możliwy. Kadeci natomiast prezentują całkiem solidną grę, chociaż jest jeszcze wiele do poprawy. Jest jednak jeszcze sporo czasu na doszlifowanie formy na fazę play-off, a coraz więcej wskazuje, że ta ekipa się do niej załapie. Na parkiecie najskuteczniejsi byli Joachimiak i Grudziński- odpowiednio 10 i 11 punktów.

Atomowe Byki – Lupus Team Sicienko 2:1 (25:17, 22:25, 15:11)

W ostatnim spotkaniu tego dnia zmierzyły się ze sobą Atomowe Byki i Lupus Team. Z pewnością faworytem byli ci pierwsi, ale biorąc pod uwagę ich wahania formy, zespół z Sicienka nie był bez szans. W pierwszej partii Atomowe pokazały swoje lepsze oblicze. Grały bez większych błędów, z pełną konsekwencją i nie dały przez to możliwości przeciwnikom na nawiązanie równej walki. W szczytowym momencie ich przewaga wynosiła nawet dziesięć punktów- 19:9. W ostatniej fazie Lupus Team nieco podreperował wynik, ale przegrał ostatecznie gładko, do 17. Mogło się wydawać, że drugi set będzie podobny, ale nic z tego. Siatkarze „Wilków" chyba po raz pierwszy w tym sezonie potrafili narzucić swoje warunki przeciwnikom- w połowie tej odsłony uciekli Bykom na spory dystans. Zawdzięczali to głównie efektywnej grze w ataku- punktował każdy z ich skrzydłowych, nie popełniali w tym fragmencie błędów, a gdy się rozpędzili i nabrali wiatru w żagle, trudno było ich zatrzymać. Wyróżnił się zwłaszcza Arkadiusz Kaluska i leworęczny Karol Nadolny, którzy zdobyli łącznie 9 punktów właśnie atakiem. Piłki setowe mieli już przy stanie 24:19; Dawid Majewski jeszcze popracował serwisem, ale w końcu Atomowe uległy do 22 i do wyłonienia zwycięzcy konieczny był tie- break. Ten, podobnie jak tydzień temu, świetnie rozpoczęły Byki (6:0- ostatnio 10:1). Zaraz szybko roztrwoniły przewagę wskutek kilku prostych błędów, a Lupus Team złapał kontakt z przeciwnikami (8:9). Końcówka należała jednak do Atomowych i to one zainkasowały dwa oczka do tabeli. Gracze z Sicienka ugrali pierwszego seta w tym sezonie i odbili się od dna. Długimi fragmentami grali obiecująco, prezentując bardziej uporządkowaną siatkówkę niż w poprzednich spotkaniach. Najwięcej punktów uzbierał u zwycięzców Majewski a u pokonanych Nadolny– odpowiednio 13 i 10.

MVP V kolejki: Mateusz Grudziński (NTS Kadeci)

Tabela po V kolejce.

Czołówki każdej klasyfikacji - statystyki.

Najlepsi punktujący
1. Denys Marchenko (SSS Bydgoszcz) 66 pkt/ 6,60 na set
2. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 52 pkt/ 4,33 na set
3. Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy) 51 pkt/ 5,67 na set

Najlepsi atakujący
1. Denys Marchenko (SSS Bydgoszcz) 43 pkt/ 4,30 na set
2. Dawid Chmara (Stara Gwardia NTS) 41 pkt/ 3,42 na set
3. Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy) 36 pkt/ 4,00 na set

Najlepsi serwujący
1. Denys Marchenko (SSS Bydgoszcz) 18 pkt/ 1,80 na set
2. Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy) 7 pkt/ 0,78 na set
3. Jakub Majewski (NTS Juniorzy) 7 pkt/ 0,78 na set

Najlepsi blokujący
1. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 14 pkt/ 1,17 na set
2. Adrian Kufel (Atomowe Byki) 13 pkt/ 1,08 na set
3. Mateusz Rogaliński (Stara Gwardia NTS) 7 pkt/ 0,70 na set

Najwięcej błędów w polu zagrywki
1. Mateusz Musiał (Mrocza) 12 błędów/ 1.50 na set
2. Mikołaj Gardyza (NTS Juniorzy) 9 błędów/ 1.00 na set
3. Adrian Kufel (Atomowe Byki) 9 błędów/ 0,75 na set

Kolejna i zarazem ostatnia kolejka w tym roku kalendarzowym zostanie rozegrana 16 grudnia. Rozpiskę spotkań podamy nieco później.

Organizatorem rozgrywek jest Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2