Porażka juniorów w Bydgoszczy. Drukuj
odsłon: 101
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 26 listopada 2018 23:04

img 6083W niedzielę 25 listopada nakielscy juniorzy wybrali się do Bydgoszczy, aby rozegrać kolejne spotkanie w ramach ligi wojewódzkiej juniorów. Tym razem przeciwnikiem NTS-u był drugi zespół bydgoskiego Chemika. Po pięciosetowym boju, minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali z juniorami NTS-u 3:2 i zgarnęli dwa punkty do ligowej tabeli.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie osiągnęła dwupunktowej przewagi do stanu 20:19 dla Nakła. Później gospodarze wygrali kolejne cztery akcje i wyszli na prowadzenie 23:20. Jednak kolejne pięć akcji należały do siatkarzy NTS-u, którzy wygrali pierwszą partię do 23.

W drugiej odsłonie nieco lepiej zaczęli gospodarze, którzy dzięki skutecznym zagrywkom prowadzili 10:7. Chwilę później NTS przegrywał już 18:11. Wszystko wskazywało, że ten set nakielanie spiszą na straty. NTS nie poddawał się i dzielnie walczył od każdy punkt. Udało im się zmniejszyć stratę do jednego punktu (24:23). Niestety, ostatnia akcja należała do bydgoszczan i to oni wygrali tego seta do 23.

Początek trzeciego seta należał do gości z Nakła, którzy zaczęli od prowadzenia 6:2. Kolejne sześć akcji wygrał Chemik i wyszedł na prowadzenie 8:6. Do końca seta bydgoscy siatkarze kontrolowali wynik, natomiast nakielanie mieli problem ze skutecznym atakiem na siatce. Bydgoszczanie dość pewnie wygrali tę partię do 18.

W czwartym secie do stanu 19:18 wynik oscylował wokół remisu. Nakielanie poprawili swoją skuteczność na siatce i zachowując więcej zimnej krwi w końcówce wygrali tę partię dość pewnie 25:19. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break.

W tie-breaku NTS zaczął od prowadzenia 6:3. Później gospodarze odrobili straty, a nawet wyszli na trzypunkowe prowadzenie 10:7. NTS dzielnie walczył i wyrównał stan (13:13). Dwie kolejne akcje należały do bydgoskiego Chemika i to on wygrał seta do 15, a całe spotkanie 3:2.
Zobacz tabelę ligi wojewódzkiej.

BKS Chemik II Bydgoszcz - NTS Trójka Nakło 3:2 (23:25, 25:23, 25:18, 19:25, 15:13)

NTS Trójka Nakło wystąpił w składzie: Majewski (16 pkt.), Gardyza (12), Świtalski (2), Kwiatkowski (19), Tacikowski(2), Kwasigroch(kpt) (16), oraz Szarszewski, Grudziński(2), Marasz, Jaruzal, Ziółkowski, Wałoszyński i Płócienniczak. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Za tydzień w niedzielę 2 grudnia, nakielanie rozpoczynają rundę rewanżową. Juniorzy NTS-u rozegrają na wyjeździe spotkanie z Chemikiem I Bydgoszcz. W pierwszym spotkaniu tych drużyn, to bydgoszczanie wygrali 3:2.