NTS wygrywa z Zieloną Górą. Drukuj
odsłon: 145
Wpisany przez NTS
niedziela, 25 listopada 2018 22:31

IMG 858424 października w sali ZSP3 w Nakle II-ligowcy z Nakła podejmowali siatkarzy reprezentujących Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po trwającym 5 setów spotkaniu gospodarze wygrali 3:2.

Początek meczu był wyrównany. Od stanu 5:5 przyjezdni zdobyli 3 kolejne punkty za sprawą błędów gospodarzy. Po czasie dla trenera Zielińskiego nakielanie wrócili do gry. Dwa skuteczne bloki i udane ataki wyprowadziły NTS na prowadzenie 12:10 i 15:11. Kolejna seria błędów nakielskich siatkarzy sprawiła, że AZS objął 1-punktowe prowadzenie (18:19). Końcówka seta znów była wyrównana. Goście popełniali jednak więcej błędów (8 zesputych zagrywek w tym secie) i przegrali 25:23.
Drugi set również był wyrównany. Oba zespoły znacząco zmniejszyły liczbę swoich błędów. Nakielanie byli skuteczni w ataku skrzydłami, a goście, po zmianie rozgrywającego, zaczęli grać większość akcji środkiem i byli w tym elemencie nie do zatrzymania. Od remisu 19:19 lepiej zagrał NTS. Dwa błędy AZS-u (w tym jeden kontrowersyjny błąd ustawienia) dały punkty gospodarzom. Zielonogórzanie zdobyli punkt atakiem, ale po chwili asa posłał Jakub Majewski,a skutecznie atakował i blokował Wojciech Kozłowski (24:20). Nakło wygrało do 22.
Trzecia odsłona spotkania to fatalna gra NTS-u. 14 własnych błędów przy 5 błędach przeciwnika nie dało dobrego rezultatu. Womix przegrał do 19.
Po dobrym początku 4 partii na tablicy wyników widniał remis 10:10. Od tego momentu siatkarzy NTS-u dotknęła jakaś niemoc. Nikt nie potrafił wykonać kończącego ataku przez 9 kolejnych akcji. AZS prowadził 19:10 i w tym momencie oczywistym było, że wygra tego seta (14:25).
Tie-break zaczął się znakomicie. Skuteczny ataki i blok Antoniego Kwasigrocha oraz dwa asy Filipa Strojnego sprawiły, że nakielanie prowadzili 4:1. Po czasie dla trenera Krzysztofa Dobka środkowy zielonogórzan posłał piłkę w aut (5:1), ale po chwili jego zespół wrócił do gry skutecznie atakując i blokując (5:4). Nakielanie prowadzili 1-2 punktami do stanu 12:10. Kolejny skuteczny atak ze środka Draczyńskiego i dwa autowe ataki z nakielskich skrzydeł sprawiły, że goście wygrywali 1 punktem, a trener Kacper Zieliński musiał ratować się czasem (12:13). Po powrocie na parkietatak  z lewego skrzydła skończył Kurowski, a w kolejnej akcji w kontrataku z szóstej strefy Kwasigroch. Po czasie dla AZS-u drugą z rzędu obroną błysnął Piotr Duszak, a mecz zakończył atakiem Patryk Kurowski.

Womix NTS Trójka Nakło - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra 3:2 (25:23, 25:22, 19:25, 14:25, 15:13)

Womix: Piotr Duszak, Maciej Świtalski, Filip Strojny, Marcel Liszewski, Antoni Kwasigroch, Patryk Kurowski, Damian Perczak oraz Mateusz Kiersznicki, Wojciech Kozłowski, Wiktor Olejniczak, Jakub Majewski, Hubert Kwiatkowski, Jędrzej Szczepankiewicz. Trener: Kacper Zieliński.

AZS: Wołowicz, Głowacki, Draczyński, Szmigiel, Rogowski, Bitner, Zasowski oraz Stefanowicz, Szubart, Kupisz, Rogowski, Jakubowski, Polus, Stanulewicz, Tykfer. Trenerzy: Dobek, Sokal.

Po 8 meczach z dorobkiem 8 punktów (2 zwycięstwa, 6 porażek) nakielanie zajmują 8 miejsce w lidze wyprzedzając tylko SMS Police. Za tydzień zaczyna się runda rewanżowa. Nakielanie udają się na mecz rewanżowy do Kołobrzegu (w pierwszej rundzie NTS przegrał 2:3)

1    GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz  - 20 pkt.
2    MKS Noteć Czarnków                 - 17 pkt.