Zwycięstwo kadetów w Grudziądzu. Drukuj
odsłon: 131
Wpisany przez NTS   
niedziela, 25 listopada 2018 07:28

img 7355W sobotę 24 listopada kadeci NTS-u Trójka Nakło wybrali się na ligowy mecz do Grudziądza, by zagrać z miejscowym Kosetem. W siódmym spotkaniu w sezonie nakielanie stracili pierwsze punkty, jednak wygrali spotkanie i utrzymali się na fotelu lidera rozgrywek.

Pierwsze dwa sety NTS zagrał bardzo ospale, zbyt spokojnie. Oba miały też podobny przebieg- słabe przyjęcie Nakła, problem z wyprowadzeniem akcji, zepsute zagrywki i skuteczne kontry grudziądzan. Wynik oscylował w okolicach wyniku, jednak widać było, że to NTS się męczy. Koset grał ambitnie, z zaangażowaniem i wolą zwycięstwa, w przeciwieństwie do nakielan. W obu partiach w końcówce większy spokój zachowywali zawodnicy z Grudziądza i to oni prowadzili już 2:0.
W trzeciej odsłonie kilka punktów z przodu ciągle był TS Koset. Prowadzili już 19:16, wtedy coś się zmieniło. Kadeci z Nakła stanęli pod ścianą. Przy serii dobrych zagrywek i słabszej grze Grudziądza udało się NTS-owi wyjść na prowadzenie. Mimo, że nakielanie grali z nożem na gardle, zwyciężyli w tym secie. Kolejna partia to gra punkt za punkt, aż do stanu po 20. Wtedy minimalnie lepsi okazali się nakielscy siatkarze, którzy znowu wytrzymali presję. O wygranej w spotkaniu zadecydował więc tie-break.
Piąta odsłona miała zupełnie inny przebieg niż pozostałe. Cały czas prowadzili nakielanie i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk.

Po meczu kapitan Antoni Kwasigroch powiedział: "Było to nasze najsłabsze spotkanie w sezonie. Źle podeszliśmy do tego meczu mentalnie i w rezultacie obudziliśmy się dopiero pod koniec trzeciej partii. Ważne jednak, że potrafiliśmy wyrwać się z tych tarapatów (19:16 i 2:0 dla Grudziądza) i wygraliśmy ten mecz chociaż za dwa punkty. Mam nadzieję, że było to ostatnie potknięcie w tym roku w naszym wykonaniu."

TS Koset Grudziądz - NTS Trójka Nakło 2:3 (25:22, 25:22, 21:25, 13:25, 8:15)

NTS wystąpił w składzie: Kwasigroch (kpt)(23 kpt.),Szarszewski(10), Tacikowski, Grudzinski(7), Kwiatkowski(18), Kiersznicki oraz Marasz, Jaruzal(2), Nurczyński. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach 

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2