Zwycięstwo kadetów NTS z Chemikiem I Bydgoszcz Drukuj
odsłon: 153
Wpisany przez NTS
sobota, 17 listopada 2018 14:30

img 735517 listopada na ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią odbył się mecz ligi wojewódzkiej kadetów w siatkówkę pomiędzy NTS-em Trójką Nakło a BKS-em Chemiki Bydgoszcz I. Było to szóste spotkanie w sezonie dla obu zespołów, obie drużyny miały w tabeli przed dzisiejszym meczem komplet punktów. Faworytem tego sportowego widowiska był Chemik, a jednak 3 punkty zostały w Nakle nad Notecią.

Początek pierwszego seta to dobra gra nakielan przy słabszej bydgoszczan (7:3). Chemik jednak poprawił swoją grę i za chwilę na tablicy wyników widniał remis. Prowadził nawet dwoma punktami, jednak wtedy nastąpiła seria punktów dla NTS-u (18:14). Do końca partii kadeci z Nakła utrzymali swój poziom gry i wygrali do 17.

W kolejnej odsłonie to NTS słabo zaczął, wyszedł na tego seta nieskoncentrowany. Po czasie na żądanie trenera Tomasza Maracha nakielska drużyna powoli się rozpędzała, wyszła na kilkopunktowe prowadzenie (11:7, 14:9). W tym momencie jednak nakielanie kompletnie stanęli- Chemik wygrał końcówkę seta aż 15:4 i partia zakończyła się 25:18 dla Bydgoszczy.

Trzecia odsłona to koncertowa gra młodych siatkarzy z Nakła od początku do końca (25:18 dla NTS-u). Jak się okazało ostatni set to gra punkt za punkt do stanu 8:8. Wtedy na prowadzenie wyszli bydgoszczanie zdobywając cztery punkty z rzędu. Po przestoju nakielan nastąpiła gra oczko za oczko, jednak od stanu 19:14 dla BKS-u to Nakło przeważało na boisku. Powoli odrabiało straty, niwelując różnicę do dwóch punktów (21:19). Na zagrywkę wszedł Mateusz Grudzinski z NTS-u, a przeciwnicy nie mogli sobie poradzić z jego pewną i mocną zagrywką (Bydgoszcz straciła sześć oczek z rzędu). Nakielanie praktycznie od razu dopełnili formalności i wygrali do 22.

Tym samym wyszli na prowadzenie w lidze wojewódzkiej prowadząc trzema punktami nad Chemikiem I. Warto dodać, że kadeci NTS-u nie przegrali jeszcze spotkania w tym sezonie, a mistrzostwo województwa po tym meczu bardzo się do nich przybliżyło. Następny mecz już w sobotę 24 listopada – nakielanie odwiedzą Grudziądz by zmierzyć się z miejscowym Kosetem.

Po meczu trener nakielan Tomasz Marach powiedział „ Gratulacje dla całej drużyny! Cieszy zwycięstwo, chłopacy zagrali bardzo walecznie i przede wszystkim z wiarą w zwycięstwo. Zagraliśmy bardzo mądrze na zagrywce, przeciwnik miał swoje problemy w przyjęciu. Cieszy bardzo mała ilość popełnionych własnych błędów. Wygraliśmy dość ważne spotkanie w kontekście mistrzostwa województwa, aczkolwiek to jeszcze długa droga, aby wygrać całą ligę."

NTS Trójka Nakło - BKS Chemik I Bydgoszcz 3:1 (25:17, 18:25, 25:18, 25:22)

NTS wystąpił w składzie: Kwasigroch (kpt.) (26pkt.), Szarszewski (6), Tacikowski (1), Kwiatkowski (9), Kiersznicki (4), Grudzinski (8) oraz Jaruzal, Nurczyński, Bebło. Trenerem drużyny jest Tomasz Marach.