Pewna wygrana kadetów w Bydgoszczy. Drukuj
odsłon: 114
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 12 listopada 2018 08:20

img 7355W sobotę 10 października młodzi siatkarze NTS-u wybrali się do Bydgoszczy na kolejne spotkanie w ramach ligi wojewódzkiej kadetów. Tym razem nakielanie zagrali z drugim zespołem klubu BKS Chemik. Zwyciężyli pewnie 3:0 i zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu w lidze.

Początek pierwszego seta oscylował wokół remisu do stanu 10:10, kolejne 4 akcje należały do nakielan, którzy wyszli na prowadzenie 10:14. Później podopieczni Artura Hoffmanna odrobili straty i wyszli na prowadzenie 16:15, a po chwili Chemik prowadził już 19:16. Końcówka seta należała jednak do zawodników z Nakła, którzy odrobili straty i wygrali do 20.

W drugim secie NTS zaczął od wysokiego prowadzenia (2:10), głównie dzięki mocnej i skutecznej zagrywce Antoniego Kwasigrocha (2 asy serwisowe). Do końca seta NTS powiększał swoją przewagę (5:18 i 6:20) i pewnie wygrał drugą partię do 7.

W trzeciej partii do stanu 19:19 trwała walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie zdołała wyjść na dwupunktowe prowadzenie. W końcówce to NTS zachował dużo więcej zimnej krwi i wygrał tego seta do 19, a całe spotkanie 3:0.

Po meczu kapitan kadetów Antoni Kwasigroch (NTS Trójka Nakło) powiedział: „Zagraliśmy najlepsze spotkanie w tym sezonie, mimo tego, to nie był nasz szczyt możliwości. Przeciwnicy nie postawili się, myśleliśmy, że będzie ciężej. Za tydzień gramy z pierwszym zespołem Chemika Bydgoszcz i na pewno o zwycięstwo będzie dużo trudniej niż w dotychczasowych meczach."

Było to piąte zwycięstwo z rzędu w lidze nakielskich kadetów i z kompletem punktów zajmują 2 miejsce w tabeli (pierwszy zespół Chemika ma lepszy bilans małych punktów).

Zobacz tabelę.

BKS Chemik II Bydgoszcz - NTS Trójka Nakło 0:3 (20:25, 7:25, 19:25)

NTS wystąpił w składzie: Borys Tacikowski(7 pkt), Piotr Szarszewski(10), Jakub Kiersznicki(3), Hubert Kwiatkowski(6), Mateusz Grudziński(12), Antoni Kwasigroch(17) oraz Bartosz Jaruzal (libero). Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Kolejne spotkanie kadeci rozegrają w Nakle, w sobotę 17 listopada, o 10:00 z Chemikiem I Bydgoszcz.