Porażka Womix-u w Międzyrzeczu. Drukuj
odsłon: 168
Wpisany przez NTS
niedziela, 04 listopada 2018 10:05

IMG 7366W sobotę 3 października Womix NTSTrójka Nakło rozegrał na wyjeździe mecz z liderem I grupy II ligi - zespołem GBS Bank Orzeł Międzyrzecz. Duże doświadczenie ligowe, a co za tym idzie spokojna i skuteczna gra gospodarzy okazała się wystarczająca by pokonać 3:0 budujący się dopiero zespół NTS-u.

Dobry i bezbłędny początek w wykonaniu obu zespołów dał remis 9:9. Od tego momentu nakielanie starcili skuteczność w ataku, a siatkarze Orła byli bezbłędni w kontratakach. W krótkim czasie gospodarze wyszli na wysokie prowadzenie 14:9 i 21:13. W końcówce seta NTS powalczył (21:17), ale ostatecznie przegrał do 19. W II secie Orzeł popełnił tylko 1 błąd (w polu zagrywki). Pozostałe akcje kończył atakiem, asem bądź blokiem. Nakielanie błędów popełniali znacznie więcej. Przy stanie 11:8 gospodarze zanotowali 6-punktową serię i losy seta były już przesądzone. Nakło przegrało do 14.
W ostatniej odsłonie meczu gospodarze kontynuowali świetną grę zaczynając od 4:0 i 7:1. Siatkarze Womix-u nie złożyli jednak broni. Na boisku pojawili się Jakub Majewski i Kacper Zieliński. Nakielanie zmniejszyli straty do dwóch punktów (9:7), a po kilku kolejnych akcjach doprowadzili do remisu 10:10. W dalszej części Międzyrzecz znów skutecznie atakował i mimo że popełniał błędy w polu zagrywki wyszedł na prowadzenie 17:12 i 21:15. W końcówce dobra gra Partyka Kurowskiego sprawiła, że Nakło zmniejszyło straty do 1 punktu (22:21 i 24:23), ale seta nie zdołało wygrać przegrywając do 23.

GBS Bank Orzeł Międzyrzecz - Womix NTS Trójka Nakło 3:0 (25:19, 25:14, 25:23)

Womix: Strojny Filip, Liszewski Marcel, Kwasigroch Antoni, Kurowski Patryk, Duszak Piotr, Świtalski Maciej, Kiersznicki Mateusz oraz Kozłowski Wojciech, Kwiatkowski Hubert, Majewski Jakub, Olejniczak Wiktor, Perczak Damian, Szczepankiewicz Jędrzej, Zieliński Kacper.

W tabeli Womix zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 5 punktów (1 zw., 4 por.) w 5 meczach.
Za tydzień seniorzy NTS-u zmierzą się przed własną publicznością z zajmującym 3. miejsce w lidze Treflem Lębork (4zw., 2 por.).