Kolejne zwycięstwo kadetów w lidze wojewódzkiej. Drukuj
odsłon: 100
Wpisany przez NTS
niedziela, 04 listopada 2018 08:37

IMG 7279W sobotę 3 listopada odbyło się spotkanie w ramach ligi wojewódzkiej kadetów. Do Nakła przyjechał trzeci zespół BKS Chemik Bydgoszcz (młodzicy). Nakielanie dość pewnie wygrali to spotkanie 3:0 i zanotowali już czwarte zwycięstwo w lidze.

Początek spotkania obfitował bardzo dużą liczbą własnych błędów w obu drużynach, a wynik oscylował wokół remisu (5:5, 14:14). W późniejszej fazie seta NTS wyszedł na trzypunktowe prowadzenie 19:16. Bydgoszczanie nie składali broni i dzielnie walczyli o każdy punkt doprowadzając do remisu 23:23. Jednak ostatnie dwie akcje należały do nakielan, którzy wygrali tego seta do 23.

Drugi set zaczął się od walki punkt za punkt do stanu 7:7. Później Trójka zanotowała cztery punktowe akcje i wyszła na prowadzenie 11:7. Po tych akcjach nakielanie narzucili rywalomi swój styl grania powiększając systematycznie przewagę punktową (14:8 i 20:10). NTS wygrał tego seta pewnie do 14.

W trzeciej odsłonie do stanu 10:10, żadna z drużyn nie uzyskała dwupunktowej przewagi. Kolejne pięć akcji należało do NTS-u, którego siatkarze wyszli na prowadzenie 15:10. Wszystko wskazywało na to, że nakielanie wygrają pewnie tego seta, ale tak się nie stało. Bydgoszczanie wygrali 5 kolejnych akcji i doprowadzili do remisu 15:15. W końcowej fazie, to NTS zachował zdecydowanie więcej zimnej krwi i wygrał tego seta do 20, a całe spotkanie 3:0.

Po meczu przyjmujący nakielan Piotr Szarszewski powiedział: „Uważam, że dość łatwa wygrana bez straty seta nie powinna nas za bardzo zadowalać. Mamy jeszcze mnóstwo ciężkiej pracy przed sobą. Musimy przede wszystkim uspokoić swoją pierwszą akcję - przyjęcie i atak. W meczu z chemikiem pozostałe elementy nie wyglądały najgorzej, lecz jest to za mało, jeśli myślimy o satysfakcjonującym nas miejscu w rozgrywkach centralnych."

NTS Trójka Nakło – BKS Chemik III Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:14, 25:20)

Zdjęcia

NTS wystąpił w składzie: Borys Tacikowski (2 pkt), Piotr Szarszewski (4), Jakub Kiersznicki (4), Hubert Kwiatkowski (6), Mateusz Grudziński (9), Antoni Kwasigroch (12) oraz Bartosz Jaruzal (1), Nikolas Marasz i Michał Nurczyński (1). Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Kolejne spotkanie kadeci rozegrają w Bydgoszczy, w sobotę 10 listopada, o 10:00 z Chemikiem II Bydgoszcz.