II liga. Womix przegrywa w tie-breaku ze Stoczniowcem. Drukuj
odsłon: 74
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 29 października 2018 19:59

IMG 6947Wyjątkowo w niedzielę 28 października seniorzy NTS-u rozegrali ligowe spotkanie ze Stoczniowcem Gdańsk. Nakielanie przegrali ten mecz 2:3.

Po wyrównanym początku seta Womix prowadził 6:4. Niestety kłopoty z przyjęciem mocnej zagrywki gdańszczan sprawiły, że goście wygrali 8 kolejnych akcji wychodząc na prowadzenie 12:6 i za chwilę 15:7. Od tego momentu do końca seta gra toczyła się "punkt za punkt", co w efekcie dało Stoczniowcowi wygraną 25:18. Drugą partię nakielanie rozpoczęli z animuszem obejmując prowadzenie 6:3, 10:6 i 12:7. Słabszy fragment gry w wykonaniu gospodarzy sprawił, że siatkarze z Gdańska najpierw dogonili, a po chwili wyszli na dwupunktowe prowadzenie (12:14). Goście utrzymali prowadzenie do stanu 20:22. W końcówce udane bloki i skuteczne ataki pozwoliły NTS-owi na wygranie seta 25:23. W trzeciej odsłonie oba zespoły toczyły wyrównananą grę do połowy seta (3:3, 6:6, 10:12). Od stany 13:15 Gdańsk zagrał lepiej i pewnie zwyciężył do 19. Czwartego seta Gdańsk rozpoczął od prowadzenia 8:5. Nakło zmniejszyło stratę do jednego punktu (10:9), a po kilku kolejnych akcjach wygrywało 14:11. Przy stanie 22:18 dla gospodarzy gdańszczanie jeszcze powalczyli (23:22, 24:23), ale nie zdołali wygrać seta. W tie-breaku Gdańsk nie dał szans nakielskim zawodnikom. Świetny początek gości - 4:0 i 8:1 praktycznie przesądził o wyniku (15:9).

Womix NTS Trójka Nakło - GKS Stoczniowiec Gdańsk 2:3 (18:25, 25:23, 19:25, 25:23, 15:9)

Womix: Strojny (2), Liszewski (5), Kwiatkowski (2), Świtalski (4), Kwasigroch (17), Kurowski (11), Kiersznicki oraz Szczepankiewicz, Majewski, Zieliński (8), Olejniczak, Duszak (7), Perczak, Kozłowski.

GKS: Szczypczyk, Gil, Rachwalski, Nowak, Sobstyl, Radziewicz, Iwan oraz Klimas, Ciemachowski, Rzepczyński, Kuchna, Chmielewski, Rochna, Chyl.

W następnej kolejce Womix zmierzy się na wyjeździe z liderem tabeli - zespołem GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz.