Zwycięstwo kadetów w lidze wojewódzkiej. Drukuj
odsłon: 136
Wpisany przez NTS
sobota, 27 października 2018 18:35

img 6545W piątek 26 października kadeci NTS-u Trójka Nakło rozegrali spotkanie w ramach III kolejki ligi wojewódzkiej. Do Nakła przyjechał AZS OŚ Toruń. Nakielanie wygrali 3:1 i zanotowali trzecie zwycięstwo w lidze.

Początek pierwszego seta należał do nakielan, którzy zaczęli od wysokiego prowadzenia 10:5. W kolejnych akcjach NTS powiększał swoją przewagę 15:7 i 23:8. Do końca seta NTS nie oddał już swojego prowadzenia i pewnie wygrał tego seta do 10.

W drugiej partii, do stanu 8:8, wynik oscylował wokół remisu. Później nakielanie odskoczyli na 4-punktową przewagę i wygrywali już 12:8. Było już 19:14 dla Trójki. Wydawałoby się, że nakielanie pewnie wygrają drugą partię. AZS nie składał broni i walczył o każdy punkt. Goście doprowadzili do remisu 21:21. Końcówka seta należała jednak do podopiecznych Tomka Maracha i wygrali tę partię do 23. Warto wspomnieć, że NTS zdobył w tym secie zaledwie 5 punktów z własnej akcji, kolejne 20 punktów, to własne błędy siatkarzy z Torunia..

W trzeciej odsłonie do stanu 15:15 trwała walka punkt za punkt. Później nieco lepsza gra AZS dała im prowadzenie 16:18. Nakielanie szybko odrobili stratę, a nawet wyszli na prowadzenie 19:18.W końcówce seta NTS nie potrafił skutecznie skończyć ataku, natomiast AZS bardzo dobrze bronił ataki w tej partii (11 podbitych ataków) i skutecznie kończył kontrataki, co przełożyło się to na zwycięstwo w tym secie 25:23 dla gości z Torunia.

W czwartym secie, nakielanie wyszli mocno skoncentrowani i podrażnieni porażką w poprzednim secie. Przełożyło się to na wysokie prowadzenie gospodarzy od początku seta(8:4). W późniejszej fazie goście z Torunia odrobili nieco stratę do nakielan i było już 14:13. Do końca seta NTS kontrolował wynik i wygrał tę partię do 19 i całe spotkanie 3:1.

Po meczu kapitan NTS-u Antoni Kwasigroch powiedział:"Pierwszy set wyglądał tak, jak powinny wyglądać wszystkie. W kolejnych dwóch partiach coś się zepsuło, nie potrafiliśmy poprawnie wyprowadzić akcji, graliśmy fatalnie. Na szczęście w czwartej odsłonie nie było już aż tak źle. Powinniśmy się cieszyć, że z taką grą wygraliśmy za trzy punkty. Gdyby przyjechała lepsza drużyna, nie mielibyśmy szans."

Zdjęcia z meczu.

Tabela ligowa.

NTS Trójka Nakło – AZS OŚ Toruń 3:1 (25:10, 25:23, 23:25, 25:19)

NTS wystąpił w składzie: Borys Tacikowski(2 pkt), Piotr Szarszewski(4), Jakub Kiersznicki(1), Hubert Kwiatkowski(11), Mateusz Grudziński(10), Antoni Kwasigroch(10) oraz Bartosz Jaruzal(3), Nikolas Marasz(1) i Michał Nurczyński(1) .Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Kolejne spotkanie kadeci rozegrają w Nakle, w sobotę 3 listopada, o 10:00 z Chemikiem III Bydgoszcz.