Zwycięstwo juniorów w Inowrocławiu. Drukuj
odsłon: 97
Wpisany przez NTS
niedziela, 21 października 2018 20:52

img 6083W niedzielę 21 października juniorzy NTS-u Trójka Nakło udali się do Inowrocławia, aby rozegrać kolejne spotkanie w ramach ligi wojewódzkiej juniorów. Nakielanie pewnie wygrali 3:0 i zanotowali pierwsze zwycięstwo w lidze.

Na początku wynik oscylował wokół remisu(3:3 i 5:5). Kolejne 4 akcje należały do nakielan, którzy wyszli na prowadzenie 9:5. Zaraz potem gospodarze zniwelowali przewagę gości do jednego punktu i było już tylko 9:8 dla Nakła. W późniejszej fazie seta to pełna dominacja siatkarzy z Nakła, którzy zdobyli 12 punktów z rzędu i wyszli na wysokie prowadzenie 21:8. Do końca partii NTS nie oddał prowadzenia i pewnie wygrał tego seta do 10.
W drugiej odsłonie Trójka zaczęła od prowadzenia 5:3. Nakielanie skrupulatnie powiększali swoją przewagę (13:8 i 19:11).W końcowej fazie NTS miał lekkie problemy z przyjęciem, co przełożyło się na zmniejszenie przewagi nakielan do 4 punktów(21:17). Jednak ostatnie akcje należały do gości i to oni wygrali tego seta do 17.
W trzeciej partii do stanu 8:8 trwała walka punkt za punkt. Kolejne siedem akcji należały do podopiecznych Tomka Maracha, którzy wyszli na prowadzenie 15:8. Było już 20:10 dla Nakła. Zawodnicy Zbigniewa Nowaka nie składali broni i walczyli o każdy punkt. Udało im się zmniejszyć stratę do 6 punktów (23:17). Do końca seta nakielanie jako pierwsi zdobyli 25 punkt i to oni wygrali trzecią odsłonę do 20 i całe spotkanie 3:0.