II liga. Porażka seniorów w Czarnkowie. Drukuj
odsłon: 147
Wpisany przez NTS   
niedziela, 21 października 2018 17:53

img 5688W sobotę 20 października w Czarnkowie odbył się mecz w ramach siatkarskiej II ligi mężczyzn pomiędzy miejscowym MKS-em Noteć Czarnków a Womix NTS-em Trójka Nakło. Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę, a gra nakielan pozostawiała wiele do życzenia. To już druga porażka przy jednym zwycięstwie NTS-u.

Początek pierwszego seta to gra punkt za punkt. Obie drużyny grały poprawnie, jednak nie było to ich maksimum możliwości. Przy stanie 14:14 zespół z Nakła nad Notecią zdobył cztery punkty z rzędu i objął prowadzenie 18:14. Ta przewaga utrzymała się do stanu 20:16. Wtedy to Czarnków wygrał kilka kolejnych akcji i na tablicy wyników widniał remis. Końcówka należała do gospodarzy, którzy wykorzystali dopiero trzecią piłkę setową.
W kolejnej partii Womix zaczął bardzo słabo, przegrywali już 5:10 i 7:14. Nakielanie popełniali bardzo dużo prostych błędów, ich gra wyglądała fatalnie. NTS nie poprawił się i Czarnków wygrał drugiego seta do 17. W trzeciej odsłonie zaszły dwie zmiany w podstawowym składzie: Kacper Zieliński za Marcela Liszewskiego i Jakub Majewski za Jędrzeja Szczepankiewicza. Drużyna z Nakła grała już bez wiary w zwycięstwo, jakby czekali już na porażkę. Tak też się stało.
Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:21. Czarnków był w sobotę zdecydowanie lepszy i to oni będą zdecydowanym faworytem w rewanżu. Po tym meczu MKS został wiceliderem grupy I, a NTS zajmuje skromne 6. miejsce w tabeli. Kolejny mecz ze Stoczniowcem Gdańsk odbędzie się w Nakle nad Notecią, wyjątkowo spotkanie odbędzie się w niedzielę 28 października o godzinie 17:30.

MKS Steico Noteć Czarnków - WOMIX NTS Trójka Nakło 3:0 (26:24, 25:17, 25:21)

NTS wystąpił w składzie: Strojny (1 pkt.), Liszewski (6), Duszak (11), Świtalski, Kurowski (10), Szczepankiewicz (3) oraz Kiersznicki, Kwiatkowski, Perczak, Majewski (2), Zieliński (7), Olejniczak, Kwasigroch. Trenerami zespołu są Wojciech Kozłowski i Kacper Zieliński.

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2