Turniej siatkówki plażowej z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości za nami. Drukuj
odsłon: 183
Wpisany przez TM   
wtorek, 04 września 2018 17:47

img 4416W niedziele 2 września od godziny 09:00 na orliku przy ZSP nr 3 w Nakle odbył się turniej siatkówki plażowej z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości. Do turnieju zgłosiło się 16 par m.in. z Piły, Tucholi, Krajenki, Świecia, Występu, Potulic, Dąbrowy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Bydgoszczy oraz z Nakła.

Zwyciężyła para Mateusz Kiersznicki/Karol Sowiński, drugie miejsce przypadło parze Mateusz Wołowicz/ Maciej Karolczyk, na trzecim miejscu uplasowała się nakielska para Maciej Tomczyński/Jakub Majewski, natomiast czwarte miejsce przypadło parze Dawid Chmara/Jan Kwasigroch z Nakła.

Turniej rozegrany został systemem „Brazylijskim"(do dwóch porażek) do dwóch wygranych setów do 15 punktów, tie-break rozgrywany był do 11 zdobytych punktów.

Oto wyniki wszystkich spotkań w turnieju:

I runda:

Wołowicz/Karolczyk – Szydeł/Kmiecik 2:0 (12,7)
Kiersznicki/Sowiński – Kaluska/Staniszewski 2:0 (6,8)
Trzaska/Goździkowski – Kwasigroch/Gabryszewski 1:2 (17, -6, -5)
Tomczyński/Majewski – Spirka/Stryszyk 2:0 (10,10)
Bobrowski/Mruk – Szarajew/Szarajew 2:0 (6,8)
Chmara/Kwasigroch – Kufel/Kwasigroch 2:0 (12,10)
Nurczyński/Nurczyński –Gast/Kubera 2:1 (-12,10,7)
Lenartowicz/Kukielski – Marach/Nowak 2:1 (12,-13,10)

II runda

Wołowicz/Karolczyk - Kiersznicki/Sowiński 0:2 (-11,-11)
Kwasigroch/Gabryszewski - Tomczyński/Majewski 0:2 (-8,-8)
Bobrowski/Mruk - Chmara/Kwasigroch 1:2 (-9,8, -7)
Nurczyński/Nurczyński - Lenartowicz/Kukielski 0:2 (-7,-11)

III runda

Kiersznicki/Sowiński - Tomczyński/Majewski 0:2 (-13,-13)
Chmara/Kwasigroch - Lenartowicz/Kukielski 2:0 (8,13)

Prawa strona, przegrani na miejsca 13-16

Marach/Nowak - Gast/Kubera 2:0 (14,8)
Kufel/Kwasigroch - Szarajew/Szarajew 2:0 (8,14)
Spirka/Stryszyk - Trzaska/Goździkowski 0:2 (-8,-8)
Kaluska/Staniszewski - Szydeł/Kmiecik 0:2 (-7,-9)

Prawa strona, przegrani na miejsca 9-12

Marach/Nowak - Wołowicz/Karolczyk 0:2 (-9,-14)
Kufel/Kwasigroch - Kwasigroch/Gabryszewski 2:0 (10,7)
Trzaska/Goździkowski - Bobrowski/Mruk 0:2 (-13,-13)
Szydeł/Kmiecik - Nurczyński/Nurczyński 2:0 (9,8)

Prawa strona, przegrani na miejsca 7-8

Wołowicz/Karolczyk - Kufel/Kwasigroch 2:0 (12,10)
Bobrowski/Mruk - Szydeł/Kmiecik 0:2 (-12,-11)

Prawa strona, przegrani na miejsca 5-6

Lenartowicz/Kukielski - Wołowicz/Karolczyk 0:2 (11,9)
Kiersznicki/Sowiński - Szydeł/Kmiecik 2:0 (9,14)

Półfinał

Tomczyński/Majewski - Wołowicz/Karolczyk 1:2 (13,-13,-4)
Chmara/Kwasigroch - Kiersznicki/Sowiński 0:2 (-9,-9)

O III miejsce:

Tomczyński/Majewski - Chmara/Kwasigroch 2:0 (9,14)

Finał
Wołowicz/Karolczyk - Kiersznicki/Sowiński 1:2 (12,-9,-9)

Końcowa klasyfikacja najlepszej czwórki turnieju:

1. Mateusz Kiersznicki/Karol Sowiński( Potulice/Kamień Krajeński)
2. Mateusz Wołowicz/Maciej Karolczyk(Bydgoszcz/Świecie)
3. Maciej Tomczyński/Jakub Majewski(Nakło)
4. Dawid Chmara/Jan Kwasigroch(Nakło)

Zdjęcia z turnieju.

Na koniec odbyło się zakończenie turnieju. Najlepsza czwórka turnieju otrzymała puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe m.in. karnety na basen, wałki do rolowania, torby sportowe oraz ręczniki basenowe.

Organizatorem turnieju był Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle.

 

Sponsorzy





BS Nako

S.O.S.

sos

s2