Sport

Egzamin

Wpisany przez joP
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 17:48

W dniach 23-24 kwietnia br. w sali Gimnazjum nr 3 odby si turniej pfinaowy Mistrzostw Polski Modzikw. Awans do finau wywalczyo Nako i Rzeszw.

Dziki szczliwemu losowaniu nakielanie zostali gospodarzami jednego z 4 pfinaw. Trzy pozostae odbyy si we Wrocawiu, Gdasku i w Warszawie. Z kadego z tych turniejw do finau awansoway po 2 zespoy. Do naszego miasta przyjechay AKS V LO Rzeszw, MUKS Amber Kalisz oraz SKPS Dunajec Nowy Scz. Zespoy rywalizoway grajc kady z kadym.

AMAN NTS Trjka Nako - SKPS Dunajec Nowy Scz 2:0 (25:22, 26:24)
W pierwszym meczu Nako zagrao z Nowym Sczem. Pierwszy set by bardzo wyrwnany. Nakielanie prowadzili 12:10, ale po chwili przegrywali 14:17. Po czasie gra zespoyu si poprawia i AMAN wyszed na prowadzenie 19:18. Dunajec wyszed jeszcze na prowadzenie 21:19, ale kocwka naleaa do gospodarzy, ktrzy wygrali 25:22. W drugim secie Nowy Scz prowadzi 10:7. Na szczcie 7-punktowa seria wyprowadzia Nako na 14:10. Przewaga ta nie utrzymaa si dugo, bo za chwil na tablicy wynikw pojawi si remis 16:16. W kocwce NTS wygrywa 23:21, ale straci 3 kolejne punkty to Nowy Scz mia pik setow. Po dwch kolejnych czasach dla trenera Artura Sierzchuy nakielanie zdobyli wreszcie punkt, wyrwnali, a za chwil wygrali seta 26:24.

MUKS Amber Kalisz - AKS V LO Rezeszw 0:2 (17:25, 15:25)
W drugim meczu turnieju Rzeszw spotka si z Kaliszem. Pocztek meczu zapowiada wyrwnan walk. Przy prowadzeniu Kalisza 14:12 zawodnicy z Rzeszowa zdobyli jednak 10 kolejnych punktw i byo po secie. W drugim secie Resovia nie daa szans rywalom i pewnie wygraa do 15.

SKPS Dunajec Nowy Scz - AKS V LO Rzeszw 0:2 (23:25, 18:25)
Po poudniu SKPS Nowy Scz spotka si z AKS V LO Rzeszw. Przewag w meczu szybko wypracowaa Resovia. Prowadzia 10:6, a pniej nawet 21:12. Zawodnicy Nowego Scza jednak si nie poddali. Zaczli odrabia straty doprowadzajc do wyniku 16:23, a za chil ze stanu 18:24 do 23:24. Ostatnia akcja naleaa jednak do AKS-u i to oni wygrali pierwszego seta. W drugiej partii wyrwnana walka do 16:16. Od tego momentu Resovia bya praktycznie bezbdna i wygraa do 18.

AMAN NTS Trjka Nako - MUKS Amber Kalisz 2:0 (25:23, 25:23)
Mecz z Kaliszem by dla gospodarzy niezwyke wany. Ewentualna wygrana zapewniaa bowiem udzia w finaach niezalenie od wyniku niedzielnej potyczki z Rzeszowem. Na sali zasiado blisko 200 kibicw, ktrzy zrobili niesamowit atmosfer podczas mtego spotkania. Gospodarze rozpoczli od prowadzenia 5:2, 10:7 i 12:9. Kalisz jednak zdoby 5 kolejnych punktw i prowadzi 14:12 i 16:14. NTS odzyska jednak prowadzenie - 17:16. W nastpnej akcji Kapitan NTS-u - Krzysztof Baran, skrci kostk. Na szczcie po udzieleniu pomocy medycznej oraz ogrmnej ambicji zawodnik zdoa ukoczy wystp w tym meczu. Po zacitej kocwce AMAN wygra 25:23. Drugi set ukada si dobrze. Od stanu 9:9 Nako cay czas prowadzio. W kocwce przy wyniku 24:19 Kalisz doprowadzi do 24:23. Ostatni punkt zdobyli nakielanie dziki bdwi goci w zagrywce i tym samym zdobyli awans do finau.

MUKS Amber Kalisz - SKPS Dunajec Nowy Scz 1:2 (23:25, 27:25, 12:15)
W niedzielny poranek zacite spotkanie rozegray zespoy pozbawione szans na awans. Pierwszy set by bardzo wyrwnany. Po lepszym pocztku prowadzi Nowy Scz (4:1, 7:2, 15:11) Kalisz doprowadzi trzykrotnie do remisu (16:16, 18:18 i 19:19), ale nie da rady wyj na prowadzenie. Nowy Scz wygra 25:23. Drug odson lepiej rozpocz Kalisz. Wygrywa 7:4, 13:10, 15:11 i 17:14. Nowy Scz odrobi straty z nawizk wychodzc na prowadzenie 19:17 i 20:18. W kocwce Nowy Scz mia pik setow (25:24), ale po walce Kalisz zdobyb 3 kolejne punkty i wygra 27:25. W tie-breaku Dunajec Nowy Scz przewaa od pocztku do koca i wygra 15:12.

AKS V LO Rzeszw - AMAN NTS Trjka Nako 2:0 (25:21, 25:20)
W ostatnim meczu turnieju spotkay si zespoy, ktre miay ju zapewniony udzia w turnieju finaowym. W zespole gospodarzy nie mg wystpi kontuzjowany Krzysztof Baran, ktrego na rozegraniu zastpi dotychczasowy libero - Antoni Kwasigroch. Rezszowianie prowadzili od pocztku seta. Gospodarze jednak walczyli i doprowadzili do remisu 13:13. Nako utrzymywao si w grze do stani 18:17 dla Resovii. W kocwce gocie zagrali jednak skuteczniej i wygrali do 21. Saby pocztek drugiego seta - 0:4 i 1:7 nie zaama siatkarzy NTSu. Doprowadzili do remisu 9:9. Resovia szybko poprawia swoj skuteczno dziki czemu wrcia do wysokiego prowadzenia, ktrego nie oddaa do koca seta, wygrywajc tym samym nakielski turniej pfinaowy.

Kocowa kolejno turnieju:

AKS V LO Rzeszw
AMAN NTS Trjka Nako
SKPS Dunajec Nowy Scz
MUKS Amber Kalisz

Organizatorzy i trenerzy wyrnili najlepszych zawodnikw w kadym z zespow. Otrzymali je: Hubert Szymczak (Kalisz), Maciej Nowosiak (Nowy Scz), Jakub Jaruzal (Nako) oraz Jakub Durski (Rzeszw). Tytu najbardziej wartociowego zawodnika caego turnieju przypad ukaszowi Ogonowskiemu (Rzeszw).

Nagrody wrczali nakielscy samorzdowcy - burmistrz Sawomir Napieraa, starosta Tomasz Miowski, wicestarosta Andrzej Kinderman, wiceprzewodniczcy Rady Miejskiej - Kazimierz Wnuk oraz Janusz Mynarczyk - waciciel firmy AMAN.

Wszystkie zespoy otrzymay pamitkowe puchary ufundowane przez firm MKCOLOR oraz upominki od Miasta i Gminy Nako nad Noteci i od firmy CRE Wide.

Podzikowania za pomoc skadamy rwnie firmom: Womix, Ad Serwis Banaszak, Salon Rowerowy 2 Kka, Bank Spdzielczy w Nakle, Zelan oraz wszystkim osobom ktre w jakikolwiek sposb pomogy i przyczyniy si od zorganizowania tego turnieju. Dzikujemy rwnie rodzicom i nauczycielom za wsparcie, a kibicom za niewiarygodny doping (lepszy ni na meczach II-ligowych :))

Turniej finaowy odbdzie si w dniach 20-22 maja w Czuchowie.

Skady finalistw MP:

AKS V LO Rzeszw: Micha Adamczyk, Jakub Bielak, Jakub Durski, Micha Kowal, Adrian Krawczyk, ukasz Ogonowski, Jakub Dere, Maksymilian Rzepka, Rafa Stygar, Fabian Makowiecki, Maciej Drek, Albert Warzocha, Bartosz Sowa. Trenerem zespou jest Grzegorz Wisz.

AMAN NTS Trjka Nako: Krzysztof Baran, Borys Leppert, Jakub Czerwiski, Jakub Jaruzal, Maciej witalski, Filip Kuczkowski, Piotr Szarszewski oraz Antoni Kwasigroch, Borys Tacikowski, Jakub Zikowski, Dorian Pcienniczak, Jakub Kiersznicki. Trenerem zespou jest Artur Sierzchua.